A szakértő elmondta: érdekszférák és befolyási övezetek felosztásáról van szó. Szíria előbb szovjet, majd orosz, később iráni érdekszféra volt. Ennek változását figyelhetjük meg napjainkban, ugyanis - mint a jogász elmondta - a nyugati civilizáció, a nyugati világ is szeretne valamilyen befolyást szerezni Szíriában. Ennek viszont útjában áll Bassár el-Aszad jelenlegi szír elnök.
Jelenleg a "nagypolitika sakktábláján mozognak a bábuk" és Aszaddal "megszemélyesítették" a szír konfliktust - fogalmazott Tóth Norbert, aki úgy vélte - bár Vlagyimir Putyin orosz elnök jelenleg támogatja a szír elnököt - a folyamat végén Aszad nem fog maradni, Oroszország "be fogja áldozni" a szír elnököt.
Tóth Norbert kitért arra, hogy mindkét oldalon - mind az Egyesült Államok, mind Oroszország beavatkozásával kapcsolatban - vannak gyenge jogi érvek.
Mint kifejtette: Szíria maga kérte Oroszország katonai beavatkozását, amely így jogszerű lehetne, de - mint a szakértő megjegyezte - Aszad kormányát sokan nem ismerik el legitimnek.
A nemzetközi jogász ugyanakkor kitért arra, hogy a nyugati beavatkozás is jogilag vitatott lehet, miután az Egyesült Államok beavatkozására Aszad nem reagált, az úgy tekinthető, hogy a szír elnök abba nem egyezett bele.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.