brusszel


Hamis esküvőre cserélik az igazit Argentínában

Figyelő Online
2015.10.09  15:02   
mail
nyomtatás
Miközben kevesebb fiatal házasodik meg Argentínában, addig a megrendezett esküvők egyre népszerűbbé válnak - írja a Guardian.
A vőlegény idegesen babrál a gallérjával. A vendégek könnyeznek, miközben a csodaszép ruhába bújt menyasszony elvonul előttük. A szertartás közben azonban hirtelen felbukkan egy férfi, aki szerelmet vall a vőlegénynek. A hír hallatára a menyasszony zokogni kezd, s a két férfi összeházasodik, hogy jól szórakozhassanak a vendégek. Egy ilyen esküvő a valóságban szörnyű lenne, azonban most nem kell aggódnia a násznépnek: az egész egy színdarab.

Argentínában egyre kevesebb fiatal házasodik meg. A fiatalok között viszont nagyon népszerűvé váltak a megrendezett esküvők, ahol színészek játsszák a menyasszonyt, a vőlegényt, valamint még pár szereplőt. A ceremónia nem ingyenes, a vendégeknek nagyjából 50 dollárba kerül a részvétel.
„Két évvel ezelőtt találtuk ki ezt a programot: rájöttünk, hogy hosszú idő óta nem voltunk esküvőn, mivel senki sem házasodik meg" - mondta a 26 éves Martín Acerbi. A barátaival közösen ezért megalapították a Falsa Boda-t 2013-ban és elkezdtek megrendezett esküvőket szervezni. Tényleges esküvői helyszíneket foglaltak le, megszervezték a catering-et és hívtak DJ-ket is. „Minden olyan, mint a valóságban, kivéve magát a házasságkötést" - tette hozzá.

Az ötlet nagyon gyorsan elterjedt és népszerűvé vált a fiatalabbak körében. Egy tipikus megrendezett esküvőn általában 600-700 vendég vesz részt. Az egész a szappanoperákra hasonlít, tele van drámai fordulatokkal (például egy szerető felbukkanásával) és estétől hajnali hatig tart. Általában minden megrendezett esküvő más és más, azonban vannak kötelező elemek, mint például a menyasszonyi csokordobás.
„A lányok olyan izgatottak voltak, mintha az unokatestvérük házasodott volna meg, pedig csak egy színésznőt láttak" - mesélte Pablo Boniface, az egyik megrendezett esküvő résztvevője. A szervezők szerint a nőket érdekli inkább ez a program, mindig ők veszik meg az első jegyeket.

Boniface szerint az argentín fiatalok nem sokat foglalkoznak a házassággal. „Szingli vagyok és minden barátom az. Nem sokat gondolkozunk azon, hogy meg kéne házasodnunk" - tette hozzá. „A házasság egy olyan formális dolog, aminek nem sok köze van a szerelemhez".
A statisztikák is alátámasztják ezeket a gondolatokat: 2013-ban csupán 11 ezer pár házasodott meg Buenos Airesben, míg 1990-ben 22 ezer. Emellett megnőtt a házasulandók átlagos életkora is: a nők már 33, míg a férfiak 34 évesen házasodnak meg. Bár Argentína mélyen vallásos ország, a templomi esküvők még ritkábban: 1990 óta 61 százalékkal csökkent a számuk. Ezek a számok azonban nem azt jelentik feltétlenül, hogy kevesebb is a pár, ugyanis az élettársi kapcsolat egyre népszerűbbé válik Argentínában.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.