brusszel


Nincs többé titok a cégnél!

Figyelő Online
2015.10.13  11:31   
mail
nyomtatás
Csalókat detektáló felhőalapú szolgáltatás, munkahelyi kapcsolatok szövevényét felfejtő adattár, hálózatba szervezett „dolgok" életre keltése - mindez csak ízelítő azon újdonságok sorából, melyekkel október 20-án lehet találkozni az 1 napos NetAcademia IT Forum 2015 konferencián.
Minden korábbi verzióhoz képest gyorsabb ütemben terjed a Windows 10 Magyarországon, a penetráció már 6 százalék feletti. Ez, illetve a Microsoft idei és jövő évi termékújdonságai szolgáltak apropóként az 1 napos, 4 szekcióban zajló NetAcademia IT Forum 2015 megrendezéséhez. „Fejlesztők és üzemeltetők számára egyaránt tartalmaz újdonságokat a rendezvény. A big data, »dolgok internete«, Windows 10, Office 365 fejlesztői lehetőségektől kezdve a szerverüzemeltetési megoldásokon át minden témát érintünk, ami szembe jöhet az elkövetkezendő 1 évben" - mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője.
A Windows 10 gyors terjedése a fejlesztők számára végre elhozza azt, ami eddig jelentős pluszmunkát jelentett. Az új Visual Studio 2015-tel készített alkalmazások ugyanis egyaránt képesek újrafordítás nélkül futni asztali számítógépen, mobilon, Xbox játékkonzolon és tulajdonképpen bármin, amin Windows 10 rendszer fut. Ez pedig már a dolgok internete (Internet of Things) koncepciót is kézzelfoghatóvá teszi, vagyis bármilyen eszköz életre keltését és hálózatba kapcsolását.
Számolnak a felhővel

A világon eladott szerverek darabszáma és értéke folyamatosan nő, elsősorban a felhős telepítéseknek köszönhetően. Az IDC adatai szerint a publikus felhőszolgáltatások piaca 2014-ben már több mint 56 milliárd dollár volt, 2018-ra pedig várhatóan 127 milliárd dollár fölé nő. Ezzel a felhőszolgáltatások az IT-piac egyik legnagyobb növekedést elérő szegmensének számítanak jelenleg. Ehhez kapcsolódó termékújdonság az SQL Server 2016, melynek hibrid felhős és R integrált analitikai eszközeit a konferencián is bemutatják. E szekcióban lesz hallható az az előadás is, mely az Azure Machine Learning gépi tanulással támogatott üzleti problémamegoldó képességeit ismerteti. A konferencián a hallgatóság arra lát majd működő példát, hogy miképpen lehet csalókat detektálni hálózati módszertan felhasználásával, felhőalapú számítási kapacitásra alapozva.

Ide kapcsolódó hír, hogy a Microsoft a fejlesztők rendelkezésére bocsátja a munkahelyi kapcsolatok - így például a tartalmak és dolgozók közötti interakciók - szövevényét felfejtő Office Graph API-t, mely igazi aranybánya lehet az új típusú vállalati alkalmazások fejlesztéséhez, s melyről szintén szó esik majd az október 20-ai konferencián.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék: felhő Microsoft

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200
 
rotate image left by 90 degreespreviousstart slideshownextrotate image right by 90 degrees
loading
close clearbox
stop slideshowstart slideshow