brusszel


TV2-botrány: Szigetvári olyat lépett, amire senki nem számíthatott

Figyelő Online
2015.10.22  11:50   
mail
nyomtatás
Szigetvári Viktor Együtt-elnök részvényes lett, így már nem csak politikusként tud tájékozódni a Tv2-ügyében.

A múlt héten közölte Szigetvári Viktor, az Együtt alelnöke, hogy megveszi Braun Róbert volt MSZP-s politikustól azt az egy darab ProSiebenSat.1-részvényt, amelyet Braun még a német vállalat magyarországi csatornája, a TV2 2013-as eladása idején vásárolt meg azért, hogy részvényesként próbáljon tájékozódni arról, milyen körülmények között adták el a csatornát - írja a hvg.hu.

Annak idején a TV2-t a német tulajdonos a csatorna két vezetőjének, Simon Zsoltnak és Yvonne Dedericknek adta el, de a hírek szerint ehhez maga a ProSiebenSat.1 adott hitelt a kellő tőkével nyilvánvalóan nem rendelkező cégvezetőknek. A TV2 tulajdonosai a múlt héten bejelentették, hogy Andy Vajna cégének adták el a csatornát, miközben Simicska Lajos üzlettársa, Fonyó Károly azt állítja, hogy ő vette meg a TV2-t, miután annak 2013-as adásvétele idején opciós jogot szerzett erre.

Szigetvári Viktor most azt mondta az ATV.hu szerint, hogy mostantól nem csupán politikusként, hanem részvényesként is élhet tájékozódási lehetőségével, a cég pedig beszámolási kötelezettséggel tartozik neki. Szigetvári a múlt héten azt magyarázta, hogy szerinte a cég zárásában szerepel az, hogy forintban számolva 5-8 milliárdos hitelt adtak a TV2 akkori két vevőjének, Simon Zsoltnak és Yvonne Dedericknek. Azt is mondta, hogy ez a hitel szerinte 2016 végén jár le.

A politikus azt mondja, hogy részvényesként elmehet a német megavállalat közgyűlésére, érdeklődhet a cég ügyei iránt és számon kérheti annak garanciáit, hogy vajon megtérül-e befektetése, illetve úgy járt-e el a vállalat menedzsmentje, hogy az garantálja a részvényesei biztonságát.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.