brusszel


„Mondtuk, ahogy gondoltuk, reagáltunk, ahogy jól esett..."

Figyelő Online
2015.10.24  18:31   frissítve: 2015.10.24 16:21
mail
nyomtatás
A generációk közötti feszültségeknek valamiképp mindnyájan résztvevői vagyunk. A közelmúltban a Generációs Terasz nevű rendezvény keretében coachok és vezetők vitatták meg a témát.
A kulcs ehhez a szemléletmódunk: „ahogyan nézünk, döntően meg fogja határozni azt, amit látni fogunk", s tegyük hozzá, amit tenni fogunk, s ahogy erről kommunikálunk -fogalmazta meg Bán Zsuzsanna dipl. senior szupervizor- coach, a Coachok Háza alapító-edzője.

2014-ben 10 éves volt a Coachok Háza - Beszélgetés Háza, ami a szupervíziós szemléletű coachok és leaderek (ma már közel 400 fős csapatának) sokszínű közösségi, szellemi tere. A Beszélgetés Háza „táblát" is átgondoltan helyezték fel a Coachok Háza „falára", mert már a kezdetekkor az egyik fő küldetésüknek a kapcsolatok, a megértés, a kölcsönös elfogadás, az együttműködés építését tartották, ami persze csak az akarjuk-attitűddel és a hiteles párbeszédekkel valósítható meg. A Coachok Házában ennek a jövőért felelős együttműködésnek mintegy missziós színtere a Generációs Terasz.

A bátor beszélgetések asztalánál

„Egy fiatal coach társammal, Szász Júliával egy évtizede hajt minket a „tennünk kell konstruktívan és időben!" -gondolata és vágya, mert őt a fiatalok, engem pedig a tapasztaltabb vezetői generáció tagjai keresnek meg a kérdéseikkel, dilemmáikkal - mondja Bán Zsuzsanna. „Zsuzsával elköteleződtünk a nemes cél mellett és a kettőnk együttműködését egyfajta pilot programmá nyilvánítottuk. Létrehoztuk a „Bátor beszélgetések asztalát", ahol mondtuk, ahogy gondoltuk, reagáltunk, ahogy jól esett, ahogy megszoktuk, majd önkritikusan és kritikusan először széljegyzeteltük a megélt szituációkat, a kommunikációt és annak sokféle hatásait. Majd mindezt szupervíziós szemlélettel is feldolgoztuk, ahonnan aztán átültünk az alkotó asztalhoz és sok valós esettanulmány segítségével kidolgoztuk a generációs együttműködés egyfajta szemléletmódját, életszerű, hiteles fejlesztési programját" - folytatta Szász Júlia. A Generációs Terasz fórumát így ma már egy nagy, szétnyitható asztal szimbolizálja: egyik fele a családi asztal, másik fele pedig a munkahelyi asztal.




A Coachok Házában a Generációs Terasz első olyan eseménye volt, ahol a szupervíziós szemléletű minősített coachok és leaderek csapata úgy jött össze, hogy hozták magukkal a gyermekeiket is. Négy generációból vállalták, hogy nyitottan elmondják, hogy mi a segítő, építő, a hasznos, illetve mi a nehéz, akadályozó, elhidegítő a különböző generációk mindennapi együttműködésében. Kiscsoportok tiszteletreméltó megfogalmazásait, életszerű, hiteles visszajelzéseit hallgathatták meg. Volt, hogy megállt a levegő - de ezért is köszönetüket fejezték ki egymásnak. Amivel pedig felálltak a bátor beszélgetések asztalától: Folytassuk! Folytassuk hittel, felelősségvállalóan, szépítés,hárítás nélkül és alkotva, kölcsönös tisztelettel egymástól is tanulva.




Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.