A TKKI a közleményében az LMP antikorrupciós szakszóvivőjének hétfői sajtótájékoztatójára reagált. Hadházy Ákos egyebek között azt mondta, az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) és a TKKI közösen az államreform uniós program keretében használhatott fel forrásokat roma felzárkóztatás módszertani támogatása, valamint roma közigazgatási rendszer kialakítása címen, ám az egymilliárd forint - szerinte - "mindenféle haszon nélkül eltűnt". Állítása szerint az ORÖ 100 millió forintot kapott, míg a TKKI 900 milliót költhetett el, amelynek legnagyobb részét valószínűleg 1200 ember képzésére fordították, a harmincórás kurzust "társadalmi befogadás szemléletét megerősítő módszertani tréning" néven tartották, ezen felül 22 millió forintot tanagyag kialakítására, 50 milliót pedig nyilvántartási szoftverekre költöttek.
A TKKI közleménye szerint az elhangzottak "teljeséggel megalapozatlanok, és a valóságnak nem megfelelőek". Azt írták: a projekt célja a cigányság körülményeinek javítása, társadalmi beilleszkedésének segítése, az esélyegyenlőség növelése volt. Hozzátették, a "Társadalmi befogadás szemléletét megerősítő módszertani tréning" képzést az eredetileg tervezett 1000 ember helyett 1215-en végezték el sikeresen.
A TKKI 451 millió forintból képzést és számos más oktatási feladatot valósított meg, az ORÖ pedig - mint a konzorcium vezetője - 484 millió forint támogatásban részesült - közölték.
Az ORÖ által létrehozott intézményrendszerekbe, hálózatokba az eredetileg tervezett 354 helyett 479 ember képzését valósította meg a TKKI - fűzték hozzá.
Kiemelték, a TKKI az oktatáson kívül más feladatokat is "maradéktalanul elvégzett", mint például tananyagcsomagok fejlesztése, elektronikus oktatási segédlet kidolgozása, új adminisztrációs rendszer kiépítése, valamint képzési nyilvántartó rendszer fejlesztése. A projekt ellenőrzése megtörtént, annak záró beszámolóját szeptember 24-én a Miniszterelnökség elfogadta - zárul a közlemény.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.