brusszel


A történelem egyik legnagyobb akvizíciója

Figyelő Online
2015.11.02  16:25   
mail
nyomtatás
Az amerikai General Electric hétfőn lezárta az Alstom erőművi és áramelosztó berendezéseket gyártó üzletágának megvásárlását, amely a GE történetének eddigi legnagyobb ipari akvizíciója.
A közlemény szerint a GE még 2014-ben állapodott meg az Alstommal arról, hogy 12,35 milliárd euróért megvásárolja annak energiaipari üzletágát; a korrigált vételár végül 9,7 milliárd euró (körülbelül 10,6 milliárd dollár) lett.

A tranzakciót azután zárták le hétfőn, hogy az ügylet több mint 20 országban és régióban - többek között az Európai Unióban, az Egyesült Államokban, Kínában, Indiában, Japánban és Brazíliában is - megkapta a felügyeleti hatóságok jóváhagyását.
A 2014-ben eredetileg megállapított árat több tétel, például az ügylet szerkezetében tett változtatások, jogorvoslattal kapcsolatos árkiigazítások, lezáráskori nettó pénzeszközök, valamint az árfolyam-ingadozás hatásai miatt korrigálták.

A GE várakozásai szerint az ügylet 2016-ban mintegy 0,05-0,08 amerikai dollár, 2018-ra pedig akár 0,15-0,20 dollár egy részvényre jutó nyereséget hozhat.
Az Alstom energiaipari üzletágának sikeres akvizíciója újabb jelentős előrelépés a GE átalakulásának folyamatában - hangsúlyozta a közleményben Jeff Immelt, a GE elnök-vezérigazgatója. A GE folytatja az egyszerűbb, koncentráltabb vállalat létrehozására irányuló átalakítási stratégiájának végrehajtását.
A GE hétfőn azt is bejelentette, hogy mintegy 800 millió dollárért eladta vasúti jelzőberendezéseket gyártó üzletágát az Alstomnak - olvasható a közleményben.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás
címkék: GE Alstom

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.