A cikk szerint "a Frontex az Orbán Viktor miniszterelnök migrációellenes politikájával szembeni kritikák ellenére a gyakorlatban aktívan kollaborál a magyar rendőri erőkkel, akik megbüntetik azokat, akik a szerb határon emelt kerítésen átmennek". A tudósító november 5-én jelen volt a szegedi bíróságon négy koszovói perén, akik három nappal korábban léptek át a határzáron. A lap szerint "megdöbbentő" volt, hogy a gyanúsítottakat a Frontex holland rendőrei vezették a bírák elé egy holland rendszámú furgonnal.
A Frontex egyik szóvivője arról biztosította az újságírót, hogy ők csak a szállításért voltak felelősek.
A tudósító szerint azonban két magyar rendőrrel a hollandok is a megbilincselt gyanúsítottak felügyeletét látták el, jóllehet a Frontex kizárólag a határok felügyeletéért felelős, a migránsokat azonnal át kell adniuk a magyar hatóságoknak.
A lap szerint a magyar-szerb határ szeptember 15-i lezárása óta 652 menekülőt ítéltek el egy olyan törvény alapján, amelyet élesen bíráltak több európai intézményben. Szegeden az eljárások nem tartanak félóránál tovább, s Juhászné dr. Prágai Erika szóvivő szerint a legtöbb migránst egy vagy két évre kitiltják Magyarországról. A migránsok ráadásul az ítélethirdetés után gyakran őrizetben maradnak, miután Szerbia a többségüket nem fogadja vissza.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.