brusszel


A visegrádi országok hadgyakorlatot tartanak

Figyelő Online
2015.11.14  11:00   
mail
nyomtatás
Megkezdődött a visegrádi országok (V4) közös harccsoportjának befejező felkészülési hadgyakorlata szombaton az észak-lengyelországi Drawsko Pomorskie-i kiképzőtéren
A hadgyakorlaton Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia katonái mellett részt vesznek a NATO többi tagállamából, valamint Ukrajnából érkező katonák is, összesen mintegy 2 ezres létszámban.
A lengyel honvédelmi minisztérium honlapján közölték, hogy a hadgyakorlat pénteken megtartott ünnepi megnyitóján a Common Challenge-2015 végrehajtását biztosító 12. szeczecini gépesített hadosztály parancsnoka, Rajmund Andrzejczak tábornok elmondta: a képzésen mindenekelőtt a békemisszió, a humanitárius és a stabilizációs jellegű műveleteket gyakorolják.

A gyakorlat végén a Visegrádi Harccsoport elnevezésű egység tanúsítványt kap arról, hogy akcióra kész.
A Rzeczpospolita lengyel napilap értesülései szerint szerdán kezdi meg tevékenységét a Visegrádi Harccsoport krakkói parancsnoksága, a visegrádi országokból érkezett tisztek részvételével.

Az Európai Unió harccsoportjainak egyikeként működő egység létrehozásáról 2011-ben döntöttek. A mintegy 3 ezer katonából álló csoport egy nagyon gyorsan bevethető, komplex, rendkívül intenzív műveletekre is képes harci egység lesz, hathónapos rotációban lát majd el készültségi feladatokat az Európai Unió számára. Lengyel sajtóértesülések szerint Lengyelország 1200, Magyarország pedig 640 katonát küld a jövő év első felében készültségben álló egységbe.
A 2004 óta létesülő uniós harccsoportokat - köztük a franciát, a britet, az olaszt - felváltva állítják készenléti állapotba, amely alatt az egységek 10 nap alatt képesek az esetleg válságosnak minősített, Brüsszel 6 ezer kilométeresre szabott körzetében való bevetésre. A feltételezett műveletek humanitárius jellegűek. A csoportokat eddig nem vetették be.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás
címkék: hadgyakorlatV4

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.