brusszel


Ezt írta rólunk a Financial Times

Figyelő Online
2015.11.20  09:37   
mail
nyomtatás
Brüsszel jelentős csapást mért a 12,5 milliárd euró értékű magyar nukleáris beruházásra - értékelte pénteken a Financial Times brit gazdasági, politikai napilap internetes kiadása, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a közbeszerzés mellőzése miatt a paksi bővítésben.
A honlapon közzétett tudósítás politikailag érzékenynek nevezi az ügyet, mert húsbavágó módon érinti a magyar miniszterelnök terveit, hogy szorosabb kapcsolatot építsen ki Moszkvával, miközben Brüsszel leszoktatná a tagállamokat az oroszenergia-függőségről.
A lap emlékeztet, hogy a kötelezettségszegési eljárás legvégén Magyarország akár súlyos pénzbüntetéssel is kénytelen lehet szembenézni, amennyiben nem sikerül rendezni a vitát.

A tudósítás arról is beszámol, hogy a magyar hatóságok visszautasítják a vádakat, a Miniszterelnökség pedig azt mondta a lapnak: minden vonatkozó hazai, uniós és nemzetközi jogszabályt betartottak, valamint, hogy írásos garanciát kaptak a bizottság előző elnökétől, hogy az erőmű megépülhet a magyar-orosz államközi szerződés alapján.
A lap a levélből is idéz, amely szerint José Manuel Barrosónak nem volt elvi kifogása a megállapodás ellen az Euratom szerződés 103. cikke szerint, amely a tagállamok előzetes bejelentési kötelezettségét szabályozza. A lap azt írja ugyanakkor, hogy a levélben az is benne van, hogy más uniós jogszabályokat, a többi között a közbeszerzésre és az állami támogatásra vonatkozó előírásokat is be kell tartani.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.