A Figyelő értesülései alapján ráadásul elképzelhető, hogy jövő héten újabb akadályokat gördít a paksi bővítés elé Brüsszel. A kormányzat számítása alapján egy másik fontos ügyben - jelesül, hogy a megálmodott finanszírozási konstrukció állami támogatásnak minősül-e - hétfőn kell döntenie az EB-nek. A szabályok értelmében ugyanis a szervezetnek az utolsó adatok bekérését követően két hónapja van állást foglalni, a magyar fél pedig azt állítja, ez jár le november 23-án. Lapunk ugyanakkor úgy tudja, nem szeptember végén érkeztek be az utolsó dokumentumok az illetékes hatósághoz, a magyar kormány még ezt követően is adott adatokat.
Azaz a bizottságot semmi nem kényszeríti, hogy hétfőn határozzon. Ennek ellenére valószínűleg mégis meglesz már jövő héten az állásfoglalás. Hogy pontosan mikor, nem tudni, de a Figyelő brüsszeli forrásai egy keddi döntést tartottak a legvalószínűbbnek.
Az állami támogatás kérdéséről korábban azt lehetett hallani, hogy lefutott, az ügyben politikai döntés születhet és a bizottság szabad utat adhat a projektnek. Feltehetőleg a kabinetben is ezzel kalkulálnak, legalábbis erre utal, hogy Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a tegnapi kormányinfón a már folyó kötelezettségszegési eljárásnál fontosabb kérdésnek nevezte ezt a vizsgálatot. A Figyelő azonban úgy hallotta, valójában egyáltalán nem biztos, hogy végül a magyar félnek kedvező döntés születik.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.