brusszel


Százmilliós befektetés a RisingStack-nek

Figyelő Online - Halaska Gábor
2015.12.09  14:23   
mail
nyomtatás
Az Euroventures az EU JEREMIE és a Svájci Hozzájárulás által nyújtott tőkével működő alapján keresztül százmillió forintos nagyságrendben fektetett be a RisingStack-be. A magyar startup a megszerzett tőkéből további termékeket fejleszt, munkahelyeket teremt Magyarországon és belép a mintegy 2 milliárd dolláros APM piacra.
A RisingStack a startupokra ritkán jellemző korai nyereséges működésével, és egy ígéretes fejlesztésével hívta fel magára a kockázati befektető figyelmét. A cég szakterülete, az Application Performance Management, azaz az internetes szolgáltatások megfigyelése és monitorozása, egy robbanásszerűen növekvő, rendkívül nyereséges szektor.

A legnépszerűbb online szolgáltatók, például a Netflix és az Amazon is számos APM eszközt vesznek igénybe ahhoz, hogy a rendszereikben fellépő hibákat még az előtt kiszűrjék, hogy azokat a felhasználók is megtapasztalnák, ezzel pedig több tízmillió dollár bevételkiesést előznek meg éves szinten.

A RisingStack hamarosan megjelenő terméke a Trace a nagy forgalmat lebonyolító internetes szolgáltatások számára teszi lehetővé a rendszerfolyamatok képi megjelenítését, valamint a hibák korai kiszűrését és gyors elhárítását. A magyar csapat megoldásának előnye, hogy a bekötött szolgáltatások teljes körű áttekintésére képes, míg a legnagyobb versenytársak is csak egy-egy alrendszer mélyebb megfigyelésére és optimalizálására specializálódtak.

¨A befektetést arra fogjuk felhasználni, hogy magyar szoftverfejlesztőket vehessünk fel, akik segítségével a növekvő ügyféligényeket ki tudjuk majd szolgálni. Az első negyedévet londoni irodánk megnyitásával kezdjük, középtávú célunk pedig minél több Fortune 500-as ügyfél megszerzése,¨ - mondta Németh Gergely a RisingStack vezérigazgatója.

"Reményeink szerint a befektetésnek köszönhetően a RisingStack képes lesz felvenni a versenyt amerikai vetélytársaival, és minél nagyobb részesedést szerezni a csaknem 2 milliárd dolláros application performance management piacon," - mondta Thomas Howells az Euroventures igazgatója.



A magyar startupot 2014 márciusában alapította Németh Gergely és Márton Péter, akik az elmúlt 10 év során jelentős tapasztalatot szereztek sikeres cégépítésben, és olyan startupoknál dolgoztak együtt mint Secret Sauce Partners, Tagmint és LogMeIn. A RisingStack JavaScript és Node.js alapú megoldásokkal foglalkozik. Nagyvállalatok számára nyújt tanácsadást, tréning és auditing szolgáltatásokat, illetve segítséget a fejlesztésben valamint microservice alapú rendszerekre való átállásban. A cég ügyfélkörébe tartoznak olyan jelentős piaci szereplők is, mint az Emarsys, Graphisoft és Sanoma. A RisingStack fejlesztői az open source mozgalomnak is aktív tagjai. A cég alapítói részt vettek többek közt a Restify nevű platform fejlesztésében, melyet ma már a Netflix használ.


Az Euroventures egyébként Közép-Kelet Európa egyik legrégebben működő, vezető, független kockázati és magántőke befektetője. 1989 óta négy befektetési programot kezel / kezelt. Olyan vonzó iparágakban működő, tőzsdén nem jegyzett cégekbe fektet, ahol a kiváló menedzsment társai lehetnek abban hogy kiemelkedően sikeres regionális vállalatot hozzanak létre. Ez a megközelítés jellemezte az eddigi közel 50 korábbi és jelenlegi befektetésüket is. A cég 2009 óta kezeli az Európai Uniós Jeremie-program részeként létrejött Euroventures IV társbefektetési alapot, mely a Svájci-Magyar Együttműködési Program hozzájárulásával 7,1 milliárd forintra bővült. Az Euroventures IV alap célja ígéretes, kiváló menedzsmenttel rendelkező magyar közép- és kisvállalkozások - társbefektetők bevonásával történő - tőkefinanszírozása. Az alap futamideje 10 év, a befektetési periódus 2015. december 31-ig tart.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200