Rogán Antal közölte: a kormány válaszul szimbolikus lépést tett, így kívánták minden magyar polgár nevében jelezni, hogy nem lehet bármit megtenni, egy ilyen intézkedést annak meghozatala előtt alaposan végig kell gondolni. Szerinte a Telekom megsértette az alaptörvényt, amely világosan kimondja: Magyarországon szólás- és véleménynyilvánítási szabadság van. Úgy fogalmazott: ha ezt valaki úgy korlátozza, hogy "ad pénzt akkor, ha tetszik a vélemény, és nem ad pénzt, ha nem tetszik a vélemény, függetlenül attól, hogy ott érvényes polgárjogi szerződés van (...), akkor azt gondolom, egy szimbolikus lépéssel nekünk is jelezni kell, nem értünk egyet azzal, ha valaki nem tartja be a magyar alkotmányt és korlátozza a szólásszabadságot".
A politikus kitért arra is, hogy a kormány válaszlépése azért szimbolikus, mert a kabinet és a Telekom közötti kapcsolatban a Telekom árbevételének egy ezrelékét teszik ki az érintett mobilinternet-előfizetések. Hozzátette: ettől a Telekom nem fog sokkal kevesebbet keresni, viszont számára is világossá válhat, hogy nem tud akármit megtenni.
A szerződésbontást az énekessel Rogán Antal úgy értékelte: ilyen lépést egyetlen multi nem engedheti meg magának egy "médiahisztéria" miatt. Véleménye szerint Magyarországon a magyar sajtó egy része "médiahisztériát folytat", különösen a Fidesz kongresszusa után, "alig várták, hogy valamibe beleköthessenek, nem tudtak másba, hát belekötöttek ebbe".
Szerinte ha valaki kicsit nyitott, akkor láthatja: a jelenlegi magyar alkotmány az első Magyarországon, amely kimondja, hogy a nőket tisztelni kell, és pozitívan is lehet őket diszkriminálni. Emellett a kormány családpolitikája is jól mutatja, minden eszközzel segíti a nők munkáját, hogy akár szülés előtt, akár utána könnyen és gyorsan munkába állhassanak, ehhez a munkáltatóknak is kedvezményeket biztosítanak.
A Telekom döntésével kapcsolatban Rogán Antal végül közölte: ezt az ügyet lezártnak tekintik. Nem kérték, hogy a társaság állítsa vissza a szponzori szerződést, a Telekom tett egy intézkedést, amelyre a kormány világos választ adott.
Kovács Zoltán kormányszóvivő csütörtökön jelentette be: a kormány utasította az összes minisztériumot és minisztériumi háttérintézményt, hogy mondják fel mobilinternetes előfizetői szerződéseiket a Magyar Telekommal, miután a cég felmondta támogatói szerződését Kovács Ákos énekessel.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.