Az Orbán-rendszernek annyira szüksége van a régi baloldal embereire, hogy lassan támogatottságuk túlságos meggyengülésétől kell a kormányfőnek tartania, mondja Tölgyessy Péter a Figyelőnek adott interjúja második részében. (Az első rész a karácsonyi számban olvasható.) Az alkotmányjogász szerint retorikailag az összes ellenzéki párt rendszertagadó erő ugyan, ám bár egymástól jelentősen különböző módon, valahogyan mégis csak igazolják a berendezkedést.
A fiatalabb korosztályok nem is igen figyelnek a baloldal pártjaira. „Ezek korosodó híveikkel már aligha vezetik az országot, viszont a baloldalon elállják minden esetleges új kezdeményezés útját. Miközben utolérhetetlenül alakítják a legyőzendő ellenfél szerepét". Tölgyessy szerint a Jobbik pedig a jobboldal kultúráján belül tartja a rezsim világába beilleszkedni bajosan képes fiatalabb generációt, miközben mégsem látszik kormányképes kihívónak.
A magyar társadalomból egyébként is hiányzik a közösségi cselekvés értelmébe vetett hit, vázolja fel az alkotmányjogász, hogy 1989 nyugatos közjátéka után hogyan tért vissza Magyarország az első világháború utáni előtörténetéhez.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.