Az űrhajózási hivatal közölte, a megbízásra kiírt pályázatot nagy verseny után a Sierra Nevada Corp. nevű magánvállalat nyerte, amely ezentúl a SpaceX és az Orbital ATK mellett indít hordozókat a nemzetközi űrállomásra.
Az Egyesült Államok 2011-ben állította le űrsiklóprogramját, azóta az amerikai űrhajósokat orosz hordozókkal juttatják el az ISS-re. Az Egyesült Államok - tekintettel a fagyos amerikai-orosz viszonyra - ezen változtatni akar, aminek első lépéseként a NASA 2014-ben megbízta SpaceX és az Orbital ATK magánvállalatokat a szállítóeszközök biztosításával és a kereskedelmi utak lebonyolításával.
A Sierra Nevada második alkalommal pályázott a NASA felhívására. A cég így legkorábban 2019 végén az Álomvadász (Dream Chaser) nevű mini-űrsiklójával kezd felszerelést és ellátmányt szállítani a Nemzetközi Űrállomásra. A SpaceX-hez hasonlóan a Sierra Nevada is azt tervezi, hogy a floridai Cape Canaveraról indítja majd űrsiklóit. Az Álomvadász a NASA űrsiklóihoz hasonlóan a földi visszatérésre is képes lesz, így különböző tudományos kísérletek eredményeit és más felszereléseket is vissza tud juttatni a bolygóra. Erre egyelőre csak a SpaceX űrhajói képesek, más űrjárműveket szeméttel töltenek fel, amely aztán a hordozóval együtt elég a Föld atmoszférájában. A most megkötött megállapodás részleteit nem hozták nyilvánosságra, de a NASA korábbi közléséből tudható, hogy évente 1-1,4 milliárd dollárt kíván fordítani a programra. A szerződés értelmében legalább három sikeres űrutat kell a vállalatoknak egyenként lebonyolítaniuk.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.