A Figyelő karácsonyi számában írt arról, hogy az igazgatóság elnöke az olimpiai pályázat kormányzati felelőse Fürjes Balázs lehet, de mellette az operatív vezetésben szerepet kaphat több olyan szakember is, akiknek a neve a korábbi hetekben merült fel az olimpiai pályázattal kapcsolatban. Így például a novemberben sportigazgatóként bemutatott Mizsér Attila a létesítményekért és a nemzetközi szakszövetségekkel való kapcsolattartásért felel majd, és komoly feladatai lesznek annak a Vajda Lászlónak is, aki előzőleg három olimpia (Sydney, Athén és Peking) szervező bizottságában dolgozott.
Most kiderült az is, hogy a cégvezetést minden bizonnyal arra a Fekete Miklósra bízzák majd, aki már jó ideje dogozik az olimpia-projekten. A PricewaterhouseCoopers partnere aktív szerepet vállalat a korábbi megvalósíthatósági tanulmányok kidolgozásában, és azóta is tagja a pályázaton dolgozó csapatnak. Úgy tudjuk, hogy benne volt abban a 6-8 tagú küldöttségben is, amely még novemberben egyeztetett Lausanne-ban a Nemzetközi Olimpiai Bizottsággal a magyar pályázatról.
Az elképzelések szerint a Budapest 2024. Nonprofit Zrt. februárban kezdheti meg a munkát, ilyen néven azonban egyelőre nem jegyeztek be céget.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.