brusszel


Leáll az élet

Figyelő Online - Cseke Hajnalka
2016.01.30  08:00   
mail
nyomtatás
BÜROKRÁCIACSÖKKENTÉS. Első körben tízezer embert küldenek el a közigazgatásból, s akár 10 milliós végkielégítést is kaphatnak. Hónapokra lebénulhat a szakmai munka.
Meglepte Balog Zoltánt, az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetőjét az egészségügyi irányítást érintő karcsúsítási terv - erősítették meg lapunknak a szaktárcához közelálló források, de más miniszterek is elképedve hallották, hogy az ágazatukba tartozó több költségvetési intézményt beolvasztásra vagy jogutód nélküli megszűnésre ítél egy kormányzati előterjesztés. „A legenyhébb kifejezés az, hogy nem aratott osztatlan elismerést, s most nem arról van szó, hogy saját felségterületüket védelmezik, hanem arról, hogy biztosított lesz-e a szakfeladatok ellátása" - hallottuk. Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter jelentette be, hogy a bürokráciacsökkentés jegyében több mint 70 állami és országos háttérintézmény, költségvetési szerv átszervezését, illetve megszüntetését tervezi a kabinet. A tárcavezetők egyeztetéseket kezdeményeztek a Miniszterelnökséggel arról, hogy valóban megszűnik-e a hatáskörükbe tartozó intézmények önállósága. A kabinet február 10-én mondja ki a végső szót.

ÁTAKALÍTÁSOK FUTÓSZALAGON
Az érintett intézmények állománya, de a minisztériumi apparátus sem nyugodt. Az átszervezés, a feladatok delegálása megbénítja a szakfeladatok ellátását. Egy magas rangú állami tisztviselő arról számolt be a Figyelőnek, hogy a 2014-es kormányátalakítást követően legalább fél évre leállt a munka azokban a minisztériumokban, ahol átszervezés hajtottak végre. A váltás egyebek között a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumot érintette, megszűnt a KIM, létrejött az önálló igazságügyi tárca, ezzel párhuzamosan bizonyos hatáskörök átkerültek a Belügyminisztériumba.

További részteletek a Figyelő legfrissebb számában!
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.