brusszel


Jó hírek a bithuszároknak

Figyelő Online
2016.02.04  15:09   
mail
nyomtatás
A Telekom és a Telenor magyar hálózata a legjobbak közt van Európában.
Az iparágban elismert OpenSignal globális felmérése az 4G/LTE hálózatokról azzal a meglepő eredménnyel zárult, hogy ma már a 30 megabit per másodperces letöltési átlagsebesség is gyakori, a fejlesztésekben úttörő szerepet játszó USA és Japán lefedettségben még mindig elég jó, de sebességben óriási a lemaradásuk - írja az Index. Jó hír: a Telekom és a Telenor magyar hálózata a legjobbak közt van Európában.

A holland T-Mobile és a dán TDC van még az említésre méltó európai szolgáltatók közt. A legtöbb nyugat-európai ország, így például az Egyesült Királyság, Franciország és Németország, még mindig erősen függ a 3G-től. A világ első 4G/LTE hálózatait 6 éve indították el, azóta igazán lett volna idő kiépíteni az új generációs szolgáltatást.

Az OpenSignal az iOS-re és Androidra letölthető ingyenes alkalmazásain keresztül, több millió felhasználó segítségével gyűjt adatokat a hálózatok minőségéről. A most kiadott jelentéshez tavaly október és december között, három hónapon át gyűjtötték az információkat.
Kapcsolódó cikkek
Index
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200