Amikor a transzformátort megrongálták öt éve, Akinnuoye Olagunju azt remélte, hogy hamarosan megjavítják. Eszébe sem jutott volna, hogy ez sosem következik be. A kiérkező hivatalnokok azt követelték, hogy a környéken lakó nagyjából 2000 ember - közöttük Olagunju édesapja is - fizessen fejenként 10 dollár kenőpénzt. A helyiek azonban visszautasították a tisztességtelen ajánlatot - s azóta sincs áram az Oretában. Olagunju végül elköltözött a családja házából. „Elképesztő volt a forróság. Mindenkin kiütések voltak és a vállalat, a NEPA képviselői nem voltak hajlandóak ingyen megjavítani".
Oreta Lagos külvárosában található. Mivel messze van a városközponttól, nem sok figyelmet kap a kormánytól vagy a rendőrségtől. A helyiek mini generátorokat, feltölthető elemlámpákat vagy a mobiltelefonjukat használják, hogy világítsanak vele. Éjszaka a legrosszabb a helyzet, amikor fiatal férfiak zaklatják a helyieket, megrongálják a használati tárgyakat és olyan földeket adnak el, ami nem is az övék.
Olagunju egyike annak a több millió lagosi embernek, akik nem jutnak elég áramhoz. A város azon kerületeiben is rossz a helyzet, amelyek kapcsolódnak a hálózathoz: a legváratlanabb időpontokban lehet áramszünet. Emiatt a gazdagabbat igyekeznek saját generátort szerezni. A szegényebbek azonban ezt nem tehetik meg, gyakran az ismerőseiktől kell kölcsönkérniük. Vannak olyan városrészek is, amelyek sosem voltak az elektromos hálózat részei. Ilyen például a több ezer munkásnak otthont adó Ibeju Lekki.
A helyiek egyre feszültebbek a helyzet miatt. A lagosiak a nemzeti áramszolgáltatót, a NEPA-t (National Electric Power Authority) már gúnyosan át is keresztelték (az új név Never Expect Power Always, Please Light Candle lett). A kormány úgy oldotta meg a konfliktust, hogy átnevezte a vállalatot és privatizálta.
A problémát ez sem oldotta meg, mindennaposak az áramkimaradások. Többen azt mondják, hogy a rossz állapotú infrastruktúra az oka, míg más tisztségviselők szerint túl nagy a kereslet. A lagosiak életkörülményeit, egészségét és vagyoni helyzetét is nagyban befolyásolja a kérdés. Sokan a jövedelmük nagy részéből gépeket vagy üzemanyagot vásárolnak. A kisvállalkozók helyzete különösen rossz, hiszen sokan otthon dolgoznak, s a munkavégzéshez sok fényre van szükségük.
Az új kormányzó, Akinwunmi Ambode azt ígérte, hogy megoldja a problémát. A Light Up Lagos elnevezésű programjának az a fő célja, hogy két éven belül a város minden részében legyen áram egész nap. Emellett az is megígérte, hogy bevezetik a közvilágítást az utak mellett.