brusszel


Földprivatizáció elleni népszavazás: összefogott az LMP és az MSZP

Figyelő Online
2016.03.01  11:31   
mail
nyomtatás
Az LMP az állami földek értékesítésének megakadályozását pártpolitikai kérdéseken túlmutatónak tartja, ezért az ellenzéki párt is aláírásgyűjtésbe kezd, hogy segítse Gőgös Zoltán szocialista politikus népszavazási kezdeményezését.
Sallai R. Benedek, az LMP országgyűlési képviselője keddi budapesti sajtótájékoztatóján kijelentette: a három ellenzéki frakció abban mindig is egyetértett, hogy a földprivatizációval "a köztulajdon szétlopása történik", ami a magyar vidék szempontjából visszafordíthatatlan káros folyamat.
Az LMP szeretné, ha egy újabb kérdésre is válaszolna a társadalom: egyetért-e azzal, hogy a nagybirtokszerkezet visszaszorítása érdekében az Országgyűlés módosítsa a földforgalmi szabályozást, megfelezve a természetes személyek számára meghatározott birtokmaximumot a jelenlegi 300 hektárról 150-re.

A politikus Mészáros Lőrinc felcsúti polgármestert és családját hozza példaként arra, hogy ha valakinek több gyermeke van, a családi gazdasága akár az 1500 hektárt is elérheti.
Sallai R. Benedek arra a kérdésre, miszerint mégsem szerződik az állam a mezőhegyei árverés nyertesével, kijelentette: "ez tipikus fideszes pofátlan húzás", mert míg saját érdekcsoportjuk számára hasonló helyzetben engedik a tulajdonszerzést, a politikailag nem hozzájuk kötődőnek megakadályozzák, hogy vállalkozása megerősítésével munkahelyeket tartson fenn.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.