brusszel


Pénzügyek: ha nincs meg a tudás, akkor baj van

Figyelő Online
2016.03.09  12:00   
mail
nyomtatás
A K&H Csoport a Pénzügyi Tudatossági Napok keretében második éve tart pedagógus továbbképzést az ország leghátrányosabb helyzetű kistérségeiben. A diákok sem maradnak képzés nélkül, ők játékos pénzügyismereti órán okosodhatnak.
Több kutatás is alátámasztja, hogy a magyar felnőtt társadalom pénzügyileg alulinformált. Mivel a pénzügyi nevelés az egész társadalom érdeke, a jövőbe tett hosszú távú befektetés, ezért a K&H Csoport 2006 óta elkötelezetten támogatja a fiatalok pénzügyi oktatását.

Felismerve azt, hogy a hátrányos helyzetű térségekben élő fiataloknak fokozottan szükségük van pénzügyi oktatásra ahhoz, hogy felnőve jobb körülmények között, nagyobb stabilitásban élhessenek teljes életet, a Bank immáron két éve kiemelt figyelmet fordít a hátrányos helyzetű térségeken élő iskolások és pedagógusok képzésére. A tavalyi pedagógus továbbképzéseken összesen 52 tanár vett részt, 34 különböző általános iskolából.

A K&H Csoport és a K&H Magyar Tudományért, Műszaki Haladásért és Közgazdászképzésért Alapítvány a Magyar Nemzeti Bank pályázaton elnyert anyagi támogatásával a Pénzügyi Tudatossági Napok keretében idén két pedagógus továbbképzést tart az ország leghátrányosabb helyzetű 94 kistérségeiből érkező tanároknak március 9-én Békéscsabán, 10-én pedig Szegeden. „A tavalyi pedagógus továbbképzésen a kedvenc gyakorlatuk egy szituációs játék volt, amelyben különböző piaci helyszíneken, a változó árfolyamoknak megfelelően kellett ügyesen kereskedniük. Ennek a feladatnak azért örültek, mert egyszerre fejlesztő és izgalmas, így remekül alkalmazható a diákoknál is." - osztotta meg tapasztalatait Kéri Júlia, a tavalyi továbbképzések pedagógus-trénere.

A továbbképzések és ismeretterjesztő órák a Magyar Bankszövetség által szervezett összeurópai Pénz7-tel párhuzamosan indulnak.

A projekt a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő tudásanyagán alapszik, továbbá a Bank egy módszertani oktatóvideó-sorozatot is készített a programhoz, melyben további példákat, ötleteket láthatnak a pedagógusok arra, hogyan lehet például a matematika, környezetismeret, a technika és életvitel órák tanmenetébe, vagy délutáni foglalkozások tematikájába a pénzügyi ismereteket beilleszteni.
„Célunk, hogy az átadásra kerülő, hiánypótló elméleti és módszertani ismeretek lehetővé tegyék a pedagógusoknak, hogy magabiztosan oktathassák az alapvető pénzügyi ismereteket diákjaik számára. Nagyon fontos elem, hogy a pedagógusok számára olyan feladat sablonokat biztosítunk, amit a saját kreativitásuk és a helyi adottságok szerint módosíthatnak. Így a diákok mindennapi élethelyzetébe illeszkedő feladatokon keresztül tudják majd oktatni őket, melyek megalapozhatják a mindennapi pénzügyekben való eligazodásukat." - mondta el Horváth Magyary Nóra, a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő zsűritagja.

A pedagógusképzéseket megelőzően két közeli hátrányos helyzetű térség, Forráskút és Kamut egy általános iskolájában játékos pénzügyismereti órát is tartanak a diákoknak. A Pénzügyi Tudatossági Napon a programok és segédanyagok ingyenesek lesznek minden résztvevő számára, így nemcsak a diákok, de rajtuk keresztül a családjuk is hasznos tudáshoz juthatnak.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.