brusszel


Úton az 5G felé

Figyelő Online
2016.03.13  14:20   
mail
nyomtatás
A jövő 5G és felhő alkalmazásainak elvi kidolgozására hirdet versenyt az Ericsson európai egyetemisták és startup vállalatok számára
A cég tájékoztatása szerint a verseny célja az európai 5G ökoszisztéma kiépítéséhez kapcsolódó megoldások keresése. Olyan előremutató alkalmazások lehetnek esélyesek, amelyek 5G-ben gondolkodva a jövő hálózati és felhőmegoldásait kutatják.
A jelentkezőktől azt várják, hogy képzeljék el, mi lenne például, ha nem lenne késleltetés, ha a rendszer sokkal rugalmasabb és testre szabhatóbb lenne, ha ipari követelményeket tudna teljesíteni, ha átéreznék, hogy az ebben rejlő lehetőségek határtalanok.
A jelentkezési határidő május 7., a döntőbe jutó legfeljebb 8 csapat akár 3000 euró támogatást kaphat a prototípusuk megvalósításához, ennek alapja az egyetemi tanszékkel vagy a céggel kötött kétoldalú megállapodás.
A legjobbak továbbá lehetőséget kapnak arra, hogy bemutatkozhassanak az Ericsson Garázsban, az Ericsson Magyarország innovatív technológiai inkubátorában - közölte a cég.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás
címkék: 5GEricsson

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200