Együtt: az Orbán-rezsim rárontott a szabadságra
Figyelő Online
2016.03.15 12:39
Az Együtt szerint az Orbán-rezsim, amely már nem nevezhető demokratikusnak, rárontott a szabadságra. Ez még akkor is így van, ha blogokon lehet okosakat mondani és pamfletekben is lehet tiltakozni a kormány ellen - jelentette ki az Együtt - A Korszakváltók Pártjának elnöke kedden Keszthelyen tartott ünnepi beszédében.
Szigetvári Viktor a párt által szervezett március 15-i megemlékezésen úgy fogalmazott: aki ma szegényebb, kirekesztettebb, az csak az "állami propagandához fér hozzá", csak állami pénzekből kénytelen élni, ezért neki semmilyen szabadsága nincs.
Az ellenzéki politikus szerint ma Magyarországon "a szabadság ügye rosszul áll", nemcsak a szólás, a vélemény, hanem a vállalkozás, a gyarapodás szabadsága is, mert a stabil polgári jólét sokaknak nem adatik meg.
Az Együtt elnöke - miután Molnár Tibor helyi választókerületi elnökkel közösen megkoszorúzta Petőfi Sándor és Bem József keszthelyi emléktábláját - az eső miatt az ellenzéki párt irodahelyiségében, tucatnyi szimpatizáns előtt mondta el ünnepi gondolatait. Azt hangsúlyozta: a szabadság a legfontosabb, ami egy polgári köztársaságban alapot ad a gyarapodáshoz, az élethez.
Beszélt arról is, a szabadságba beletartozik, hogy "ne kelljen félnie" egy újságírónak, egy pedagógusnak, egy vállalkozónak, egy egyszerű alkalmazottnak, ha meg meri fogalmazni gondolatait, mert "ott nincs szabadság, ahol egy közmunkásnak meg van mondva, hogy hogyan kell szavaznia a választásokon". Nincs szabadság, ahol egy pályázatokból élő értelmiségi embernek megmondják, hogy ne vegyen részt ellenzéki rendezvényeken, ahol egy vállalkozóra ráküldik a NAV-ot vagy a közegészségügyi ellenőröket, "mert nem azt az urat szolgálja".
Bírálta és hazugnak nevezte a közmédiát.
Szigetvári Viktor azt is mondta: ott nincs szabadság, ahol egy demokratikus párt népszavazási kezdeményezését erőszakkal el lehet lehetetleníteni, "ahol a választási szervek ehhez némán asszisztálnak, a magyar rendőrség pedig ehhez tettleg asszisztál azzal, hogy nem tesz rendet".
Az ellenzéki párt vezetője úgy látja: 2010 előtt is rengeteg hiba volt a magyar köztársasággal, de azt 2010 után verték szét. Az Együtt azonban hisz abban, hogy irányát tekintve a rendszerváltás jó volt, "az Európai Unióban, piacgazdaságban, jóléti államban és szabad köztársaságban kell élnünk", de az elmúlt 25 év hibáit ki kell javítanunk ahhoz, hogy olyan politikai közösség legyünk, amelyben mindenkinek jó élni.
A politikus szerint azt látjuk Európában és a világban is, hogy a középosztály szegényedése kiszolgáltatja őket a demagógoknak, ez történik Németországban, ahol soha nem látott mértékű eredményt ért el "egy majdhogynem náci párt", Franciaországban "egy Oroszország által finanszírozott szélsőjobboldali párt esélyes elnökjelöltet állít", az Egyesült Államokban pedig "egy demagóg populista indulatokat szít" egy olyan világ ellen, amely békét és stabilitást hozna.
"Orbán rezsimjének politikája Vlagyimir Putyin kezeibe sodorja ezt az országot". Ezért 2018 - vagy előtte egy népszavazás - az európai Magyarország sorsáról fog szólni. Arról kell beszélni, hogy Magyarországnak csakis egy jobb Európában van jövője, de Orbán a perifériára akar sodorni minket, abban bízva, hogy "korrupt hatalmának nagyobb szabadsága lesz lopni és talán az EU szemet huny a svindli felett" - jelentette ki Szigetvári Viktor.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.