brusszel


Nagyot durrantottak a hazai startupok Texasban

Figyelő Online - Halaska Gábor
2016.03.16  14:25   
mail
nyomtatás
Sikeresen szerepeltek a magyar startupok a világ legnagyobb interaktív technológiai fesztiválján a Magyar Nemzeti Kereskedőház jóvoltából. Az austini SXSW rendezvényen vehettek részt magyar csapatok.
Hatalmas nemzetközi érdeklődés mellett zajlott 2016. március 11-15. között az egyesült államokbeli Austinban a világ legnagyobb interaktív technológiai fesztiválja, a South by SouthWest (SXSW). A rendezvényen a Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) InnoTrade programja és a Design Terminál jóvoltából összesen hat magyar startup is részt vehetett.

A „Szilícium Domb" néven is ismert, dinamikus gazdasági fejlődést felmutató Austin az Egyesült Államok egyik legfontosabb technológiai centrumává nőtte ki magát az utóbbi években. A számos amerikai hi-tech nagyvállalat regionális központjaként funkcionáló és nyüzsgő startup kultúrával bíró város már 28 éve ad otthont a kezdetben a zene és film témája köré épülő SXSW fesztiválnak. A rendezvényre 2007 óta a világ legnagyobb startup szakmai eseményeként tekintenek.





Életmentő drónoktól az interaktív videó platformig

A fesztiválra idén hat magyar startup is kiutazhatott a Kereskedőház InnoTrade és a Design Terminál mentorprogramjának köszönhetően. Hazánkat az interaktív videó platformot fejlesztő Vidzor, a szoftverfejlesztőket segítő Apptalk.ninja, az online médiumok látogatottságát és webshopok forgalmát adatalapú testreszabással növelő SpringTAB, a Laborom nevű leletrendező applikáció, a munkaerő toborzóknak videóinterjú platformot biztosító Kalijob, illetve a katasztrófa sújtotta területeken drón technológiával mentést segítő DroneIQ képviselte.

Izgalmas „pitch" verseny és szakmai kiállítás


Az SXSW kiváló lehetőségeket biztosított a magyar csapatok számára, hogy építsék nemzetközi kapcsolataikat, felbecsülhetetlen szakmai tudást sajátítsanak el, illetve előkészítsék külpiacra lépésüket. A Magyar Nemzeti Kereskedőház az austini székhelyű, International Accelerator nevű startup mentor céggel kötött együttműködése keretében a magyar csapatok amerikai befektetők és tanácsadók előtt „pitchelhettek" (bemutatkozó prezentációt tarthattak), illetve kiállíthattak a több ezer látogatót vonzó startup expo-n is.

A kiutazó magyar cégek jól szerepeltek, a rengeteg pozitív szakmai visszajelzés mellett, konkrét együttműködéseket is sikerült előkészíteniük egyebek mellett nemzetközi mentorokkal, gyártókkal illetve potenciális szakmai partnerekkel.

InnoTrade program: nemzetközi tapasztalatszerzési lehetőség startupoknak
A Magyar Nemzeti Kereskedőház tavaly ősszel indította útjára InnoTrade elnevezésű startup programját, melynek célja, hogy innovatív magyar kezdő vállalkozásokat kapcsoljon be a nemzetközi szakmai vérkeringésbe, elősegítve exportpiacra lépésüket. A program keretében idén egy tucatnál is több világszintű eseményre juthatnak el magyar cégek.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200