A szlovák–magyar gázvezetékről.
Majd másfél évvel az eredetileg tervezett rajt után is valószínűleg csak jogszabályba ütköző módon sikerült elérni, hogy meginduljon a forgalom a szlovák–magyar gázvezetéken. A trükközés eredményeként részben vagy egészben állami tulajdonban lévő cégek buknak komoly összegeket. Mindezt jó eséllyel kizárólag azért, mert a kormányzatban megunták a vezetéket ért kritikákat.
Szinte napra pontosan két évvel az után, hogy Orbán Viktor és Robert Fico miniszterelnök szerszámot ragadva látványos akció keretében összekapcsolta a szlovák–magyar vezetéket, hirtelen gáz került a csőbe. Mármint üzleti értelemben, hiszen tesztek eddig is voltak, csak éppen nem kereskedett senki sem a 111 kilométer hosszú, évi 5 milliárd köbméter szállítására alkalmas és durván 150 millió euróból (jelenlegi árfolyamon 46 milliárd forintból)...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2016/11 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.