brusszel


Obamaénál is szigorúbb biztonsági intézkedéseket javasol Sanders

Figyelő Online
2016.03.28  14:06   
mail
nyomtatás
Bernie Sanders amerikai szenátor egy vasárnapi vitaműsorban dicsérte Obama elnök eddigi terrorellenes döntéseit, de úgy vélte, hogy az Egyesült Államoknak szigorítania kell a biztonsági intézkedéseket a brüsszelihez hasonló terrortámadások elkerülése érdekében.
A három szövetségi állam szombati jelölőgyűlésén nagy diadalt arató demokrata párti elnökjelölt-aspiráns a vasárnap délelőtti szokásos televíziós politikai vitaműsorokban fejtette ki nézeteit.

A vermonti szenátor - miután Alaszkában, Washington államban és Hawaiin egyaránt több mint hetvenöt százalékos győzelmet aratott vetélytársa, Hillary Clinton felett - vasárnap az NBC televízió délelőtti politikai vitaműsorában aggodalmának adott hangot, hogy Hillary Clinton nem akar kiállni vele vitára a New York államban április 9-én esedékes előválasztások előtt.

Mint mondta, információi szerint a szuperdelegátusok most már kezdik mérlegelni, melyik demokrata párti elnökjelölt lenne alkalmasabb Donald Trump legyőzésére novemberben. A szuperdelegátusok azok a küldöttek, akiket nem köt a választási eredmény, tehát szabadon voksolhatnak az elnökjelölt-állító kongresszuson, és az eddigi értesülések szerint valamennyien Clinton mellett kötelezték el magukat.

A kampányról szólva a politikus elismerte, hogy a déli szövetségi államokban Hillary Clinton legyőzte őt, de úgy vélte, hogy a nyugati parti államokban - ahol most lesznek a választások - liberálisabb szemléletű a választók többsége, tehát neki lesz előnye.
"Az utolsó hat választásból ötöt földcsuszamlásszerű győzelemmel nyertünk meg" - utalt Sanders a nyugati államokban eddig elért sikereire. Ismét kitért arra, hogy szerinte az amerikai politikát - és benne a választási kampányokat is - eluralta a pénz. Ezzel összefüggésben bírálta Hillary Clintont, aki pár nap múlva részt vesz a George Clooney filmsztár és felesége által szervezett kampányvacsorán, ahol 353 ezer dollárt kell fizetnie egy párnak a részvételért.

"A probléma nem Clooneyval van, hanem azokkal az emberekkel, akik megjelennek ezen a vacsorán" - fogalmazott Sanders.

"Nem Clooneyt bírálom, hanem a korrupt kampányfinanszírozási rendszert. Nem Clooneynak, hanem a vacsorán résztvevő embereknek van jogtalan befolyásuk a politikai folyamatokra" - szögezte le Bernie Sanders.

A CNN hírtelevíziónak adott interjújában a terrorizmus elleni harcról beszélt. Miközben dicsérte Obama elnök eddigi terrorellenes döntéseit, meggyőződésének adott hangot, hogy az Egyesült Államoknak szigorítania kell a biztonsági intézkedéseket, ha el akar kerülni egy brüsszelihez hasonló terrortámadást.

Kissé rejtélyesen megállapította: "Tudjuk, ki az az Iszlám Állam". Ezzel kapcsolatban azonban nem mondott többet.

"Magától értetődő a dolog. (...) Ismerjük azokat az embereket, akik támadásokat terveznek európai szövetségeseink és önmaguk ellen" - fogalmazott.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.