Offshore-botrány: A kiszivárogtatások korát éljük
Figyelő Online
2016.04.12 10:34
A Budapesti Corvinus Egyetem docense szerint a kiszivárogtatások korát éljük.
Gálik Zoltán az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában a panamai offshore-botrányról beszélt. Elmondta, hogy a WikiLeaks-ügytől kezdve sok kiszivárogtatás történt az utóbbi időben.
A szakértő szerint ez rávilágít arra, hogy a digitalizálódó világban egyre könnyebb információt szerezni, még akkor is, ha ez ellenkezik valaki akaratával. A globális pénzügyi rendszer pedig szintén egyszerűbbé teszi az ilyen típusú tranzakciókat.
Gálik Zoltán azt mondta: rá kell venni az "adóparadicsomokat", így például Panamát, hogy kapcsolódjanak be a nemzetközi pénzügyi rendszerbe, mert ezáltal könnyebbé válik az offshore-ügyek felderítése.
Az egyetemi docens arról is beszélt, hogy az offshore-ozás nem feltétlenül illegális: van arra lehetőség, hogy tehetős vagy jó tanácsadókkal rendelkező magánszemélyek törvényesen tartsák külföldi "adóparadicsomokban" a pénzük egy részét.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.