brusszel


10 magyar startup, amire érdemes figyelni

Figyelő Online
2016.04.27  14:06   
mail
nyomtatás
Április 19-én tartotta második demó napját a Digital Factory, amelynek keretén belül 10 fejlesztőcsapat mutatta be szolgáltatását vagy termékét. A startupok részt vettek a három hónapos üzleti gyorsítóprogramban, ahol tapasztalt magyar és nemzetközi mentorok, vállalkozók segítették őket a termékfejlesztésben, az innovatív ötletek piaci validációjában.

Az inkubációs programban résztvevő, most bemutatkozott fejlesztések igen változatos területekről érkeztek, az ICT fókusztól a Big Datán és az IoT-n át a hagyományosabb felrázandó 'alvó' iparágakig mozogtak. Az ötletek átgondoltsága és kidolgozottsága pedig nemzetközi viszonylatban is versenyképes. A piacméretet tekintve nagyot álmodtak a csapatok!

Az inkubációs programot elvégző startupok

• BookrKids: Többnyelvű, interaktív gyerekkönyv-platform és applikáció.
• CeeCommerce.com: Innovatív online és offline posta-platform.
• MachineryGuide: Ag-tech precíziós farming applikáció.
• MoowFarm: Felhő-alapú állattenyésztési hardware és applikáció.
• Motoglobe.eu: Web- és mobilapplikáció motorosok részére.
• Recycling Market: Online B2B hulladékpiactér.
• PixPay: M-commerce enabler platform.
• Roiminer: Automatizált AdWords kampányok.
• Slamby: Szöveg alapú big data feldolgozó és információs menedzsment platform.
• Everrip: Online emlékoldal.
• Syncee: Integrált e-kereskedelmi adattámogató rendszer.



A Digital Factory az Európai Unió un. CEED Tech inkubációs programjának keretében egy rövid, de intenzív fejlesztési modellt követ. A csapatok idén januárban kezdték meg a három hónapos programot, amely 3 fázisban - "Shape-Build-Sell" - készítette fel őket a termékfejlesztésben és a piacralépésben. Az üzleti inkubációt kiegészítve a csapatok 15.000-30.000 Euro tőkebefektetést is kaptak a program során.
A programon belül lehetőség van arra, hogy a most bemutatkozott csapatok közül a legígéretesebbek további tőkéhez jussanak.

Mivel a cégeknek jelentős része képes arra, hogy további kockázati tőke-finanszírozás segítségével elkezdjen nagyobb ügyfélbázist és professzionális szervezetet építeni, valószínűleg nem kell sokáig várniuk a következő befektetési körre.
A Digital Factory inkubátor 2014-ben kezdte meg működését, alapítója és vezetője Valner Szabolcs, a Vatera.hu alapítója. Az inkubátor tagja az öt kelet-európai inkubátorból álló CEED Tech konzorciumnak, amelynek magyarországi partnereként összesen 1.1 millió Euro összegben finanszírozott startupokat. Az inkubációs program szakmai vezetője Hild Imre.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200