Egy, a Német Kereskedelmi-és Iparkamara (AHK) által nemrég kiadott jelentés szerint a lengyel üzletemberek Németországot vonzó beruházási lehetőségeket kínáló helyszínnek tekintik. A megkérdezettek 79 százaléka szerint a német gazdaság állapota „jó” vagy „nagyon jó”.
A lengyel tőkével Németországban működő legnagyobb vállalkozások a Ciech vegyipari társaság, a rézbányászattal foglalkozó KGHM, a bányaipari berendezéseket gyártó Kopex és a PKN Orlen olajipari társaság. Ezek a vállalatok elsősorban Vesztfáliában, az ország legnépesebb tartományában működnek.
A lengyel vezérigazgatók dicsérték Németország infrastruktúráját, a gazdaságpolitika kiszámíthatóságát és magas színvonalát, valamint a közhivatalok ügyfélbarát magatartását, beleértve az adóhivatali ügyintézést is. Értékelték a vállalati élet becsületes légkörét, az üzleti partnerek között megnyilvánuló fegyelmet és a felkészült ügyintézést.
A hátrányos feltételek között említették meg a magas adókat és élőmunka-költségeket, valamint a túlzott bürokráciát.
Mindezzel együtt a lengyel üzletemberek 96 százaléka állította azt, hogy ha újra választaniuk kell egy külföldi beruházás helyszíne ügyében, Németország mellett döntenek.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.