Egy vasárnapi sajtójelentés szerint a német hatóságok arra gyanakodnak, hogy az olasz-amerikai autógyártó
Fiat Chrysler, a Volkswagenhez hasonlóan, szennyezőanyag-kibocsátási tesztjei során jogellenes szoftvert alkalmazott.
A hír azután látott napvilágot, hogy Németország csütörtökön keményen bírálta a Fiat magatartását. A német tisztviselők szerették volna megbeszélni az olasz autógyár képviselőivel, vajon a Fiat autói megfelelnek-e a szennyezőanyag-kibocsátásra vonatkozó előírásoknak, az olasz fél azonban elzárkózott a találkozástól.
Miután a Volkswagen tavaly elismerte, hogy motorjaiba a teszt-eredményeket meghamisító berendezést épített be, német hatóságok átfogó szennyezőanyag-kibocsátási vizsgálatokat indítottak el.
Kiderült, hogy rendellenességek nemcsak a VW, hanem más vezető autómárkák is, így a Fiat esetében is kimutathatóak. A Bild am Sonntag azt írta, hogy egy Fiat modell vizsgálata során a kibocsátás szintjét ellenőrző rendszer 22 perc elteltével, két perccel a szabványos vizsgálat befejezése után, kikapcsolt. Ennek következtében a szabadba távozó veszélyes szennyező anyag, a nitrogén-oxid (NOx) mennyisége „több, mint 10-szerese volt a megengedett mennyiségnek”, fogalmazott a Bild szerint a vizsgálati jelentés.
A KBA az újság szerint ezekből az eredményekből azt a következtetést vonta le, hogy „elegendő bizonyíték van egy meg nem engedett csaló berendezés jelenlétére”. Az autógyár nem kívánt megjegyzéseket tenni a Hivatal álláspontjával kapcsolatban.
A Közlekedési Minisztérium közleménye szerint úgy volt, hogy a német hatóságok szerdán találkoznak a Fiat tisztségviselőivel, utóbbiak azonban jogi képviselőjük levele útján a megbeszélést váratlanul lemondták. A Minisztérium közleménye szerint az autógyártó azért nem volt hajlandó a találkozásra, mert úgy ítéli meg: kizárólag az olasz hatóságok hatáskörébe tartozik, vajon járművei megfelelnek-e a hatályos szennyezőanyag-kibocsátási előírásoknak.
„A Fiat elzárkózó magatartása teljesen érthetetlen” jelentette ki a német közlekedési miniszter, Alexander Dobrindt.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.