brusszel


Kiderült, mivel küzd a kormány az offshore ellen

Figyelő Online
2016.05.30  10:55   
mail
nyomtatás
Az adóterhek csökkentésével küzd a kormány az offshore cégek, illetve az adóelkerülés ellen - mondta az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes elnöke az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.

Bánki Eriket azzal kapcsolatban kérdezték, hogy az LMP kezdeményezésére hétfőn az offshore cégek elleni fellépésről tart vitanapot a parlament. A képviselő közölte, hogy az offshore-paradicsomoknak is nevezett, főként karibi térségbeli országok szabályozási hátterének két hátrányos következménye van Európára nézve: az egyik, hogy az ezekben az országokban bejegyzett cégeknél nem deríthető fel a valós tulajdonosi háttér, a másik, hogy az ottani kedvezőbb adózási lehetőségek adóbevételeket vonnak el. Az utóbbi a fájóbb pont, amivel egész Európa küzd - tette hozzá.

Hozzátette, a magyar kormány azzal próbál védekezni az adóelkerülés ellen, hogy folyamatosan csökkenti az adóterheket: az 500 millió forint árbevétel alatti vállalkozásoknak 10 százalék a társasági nyereségadójuk, a személyi jövedelemadójuk pedig 15 százalék. Azt a lélektani határt kell elérni, amely fölött "nem kezdenek el variálni az üzletemberek", és ez észrevehetően 10 és 20 százalék között mozog - mondta Bánki Erik, hangsúlyozva: ezzel próbálja a kormány Magyarországra vonzani a befektetőket, és meggyőzni a magyarokat arról, hogy "itt hagyják a pénzüket".

A politikus értékelése szerint nemcsak az a probléma az adóelkerüléssel, hogy a költségvetés bevételtől esik el, hanem hogy az a pénz "kikerül az országból, nem forog a magyar gazdaságban". A rendszerváltás óta mintegy 48 ezer milliárd forint került ki így az országból, ami a költségvetési hiány 2,5-szerese - közölte.

Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.