Bánki Eriket azzal kapcsolatban kérdezték, hogy az LMP kezdeményezésére hétfőn az offshore cégek elleni fellépésről tart vitanapot a parlament. A képviselő közölte, hogy az offshore-paradicsomoknak is nevezett, főként karibi térségbeli országok szabályozási hátterének két hátrányos következménye van Európára nézve: az egyik, hogy az ezekben az országokban bejegyzett cégeknél nem deríthető fel a valós tulajdonosi háttér, a másik, hogy az ottani kedvezőbb adózási lehetőségek adóbevételeket vonnak el. Az utóbbi a fájóbb pont, amivel egész Európa küzd - tette hozzá.
Hozzátette, a magyar kormány azzal próbál védekezni az adóelkerülés ellen, hogy folyamatosan csökkenti az adóterheket: az 500 millió forint árbevétel alatti vállalkozásoknak 10 százalék a társasági nyereségadójuk, a személyi jövedelemadójuk pedig 15 százalék. Azt a lélektani határt kell elérni, amely fölött "nem kezdenek el variálni az üzletemberek", és ez észrevehetően 10 és 20 százalék között mozog - mondta Bánki Erik, hangsúlyozva: ezzel próbálja a kormány Magyarországra vonzani a befektetőket, és meggyőzni a magyarokat arról, hogy "itt hagyják a pénzüket".
A politikus értékelése szerint nemcsak az a probléma az adóelkerüléssel, hogy a költségvetés bevételtől esik el, hanem hogy az a pénz "kikerül az országból, nem forog a magyar gazdaságban". A rendszerváltás óta mintegy 48 ezer milliárd forint került ki így az országból, ami a költségvetési hiány 2,5-szerese - közölte.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.