brusszel


Nagyon komoly pofont kapott a Lukoil

Figyelő Online
2016.06.06  15:32   
mail
nyomtatás
Az alacsony olajárak miatt a vártnál jóval nagyobb mértékben csökkent a Lukoil, a második legnagyobb orosz olajkitermelő vállalat nyeresége az első negyedévben.

A legnagyobb orosz magáncég hétfőn közölte, hogy adózott eredménye 42,8 milliárd rubel (651,3 millió dollár) volt a nemzetközi számviteli elvek (IFRS) alapján készült jelentés szerint, ami 59 százalékkal kevesebb a tavalyi első negyedévben elért 104 milliárd rubelnél.

Az Interfax orosz hírügynökség által megkérdezett elemzők 50 milliárd rubeles nyereséget vártak a Lukoiltól a január-márciusi időszakra.
A kamat- és adófizetés, valamint értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITDA) 145,5 milliárd rubelre rúgott, ami 32,1 százalékkal kevesebb a tavalyi év első negyedévéhez képest. Az árfolyamhatást leszámolva az EBITDA 191 milliárd rubel, a tiszta nyereség pedig 79 milliárd rubelt volt idén január-márciusban.
A Lukoil bevétele 1 billió 177,7 milliárd rubel volt, 18,2 százalékkal kevesebb mint a tavalyi bázisidőszakban.

A vállalat tőkeberuházásainak értéke 123 milliárd rubelt tett ki, míg a pénzeszközállománya 36 milliárd rubel volt, szemben az egy évvel korábbi 63 milliárd rubellel.

A Lukoil kőolaj- és folyékony szénhidrogén-kitermelése 0,2 százalékkal, 183 millió hordóra csökkent az első negyedévben.

A kőolaj világpiaci ára 13 éves mélypontra, hordónként 27 dollárra csökkent januárban, de azóta visszakapaszkodott az 50 dollár körüli szintre. A Lukoil közleményében kiemelte, hogy az idei első negyedéves eredményére hátrányosan hatott a szénhidrogének átlagárának csökkenése, valamint a rubel dollárhoz és euróhoz viszonyított árfolyamának hullámzása. Ezt a veszteséget csak részben tudta ellensúlyozni a bányászati adó és a vámtarifák csökkentéséből származó megtakarítás.

Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.