brusszel


Speciális területen mozgó startupok kaphatnak komoly lehetőséget

Figyelő Online
2016.06.08  11:53   
mail
nyomtatás
KICkoff Competition néven a fenntartható energiaellátás területével foglalkozó startupok számára hirdetett nemzetközi versenyt a KIC InnoEnergy.
A KIC InnoEnergy 2015 után idén második alkalommal hirdeti meg KICkoff Competition névre keresztelt nemzetközi versenyét a fenntartható energiaellátás területéhez kapcsolódó startupok számára.

A nevezéseket 12 országból - Bulgáriából, Romániából, Magyarországról, Csehországból, Szlovákiából, Szlovéniából, Horvátországból, Litvániából, Lettországból, Észtországból, Lengyelországból és Görögországból várják.

A verseny hazai szakmai partnere és a magyarországi elődöntő lebonyolítója a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. A verseny döntőjét 2016. szeptember 20-án tartják Varsóban, míg a budapesti elődöntőt június 17-én rendezik meg. A hazai eseményen legjobban szereplő két magyar startup automatikusan bejut a fináléba. Boot Camp-ben készülhetnek a döntős csapatok.

A jelentkezéseket 2016. június 10-ig várják a szervezők a http://kic-kickoff.com/ vagy a http://www.bayenergy.hu oldalon.

A döntőbe jutott csapatok mentorok segítségével egy Boot Camp keretében intenzív felkészítésben részesülnek, hogy minél meggyőzőbben szerepelhessenek a záróeseményen a zsűri és a résztvevő befektetők előtt.

A fináléban a három legjobbnak ítélt startup összesen közel 6 millió forintnyi (18 ezer eurónyi) pénzdíjat, illetve részvételi lehetőséget nyer a KIC InnoEnergy Highway® nemzetközi akcelerátor programban. Ennek részeként részben további készpénzhez, részben üzletfejlesztést támogató, nemzetközi mentori szolgáltatáshoz jutnak egyenként 50 millió forint (150 ezer euró) értékben.

A versenyt szervező KIC InnoEnergy, jelentős multinacionális, energiaipari vállalatok, egyetemek és kutatóközpontok közreműködésének eredményeként létrejött európai szervezet, melynek célja, hogy elősegítse az innovációt a fenntartható energia területén, az ipar, a kutatás-fejlesztés és felsőoktatás együttműködésének serkentésével.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200