brusszel


Töpörödő Fideszt mért a Republikon

Figyelő Online
2016.06.09  11:36   
mail
nyomtatás
Jelentősen, nyolc százalékkal csökkent a Fidesz-KDNP támogatottsága az elmúlt hónaphoz képest; a kormánypártok népszerűségének csökkenéséből leginkább a kisebb baloldali pártok profitáltak - derül ki a Republikon Intézet májusi, reprezentatív közvélemény-kutatásából.
Míg a Fidesz-KDNP áprilisban még a pártválasztók 51 százalékának támogatását tudhatta maga mögött, májusra ez az arány 43 százalékra olvadt. Ugyanebben a kategóriában a megkérdezettek 20 százaléka az MSZP-t, 18 százalékuk pedig a Jobbikot támogatja - ezzel mindkét párt egy-egy százalékkal növelte támogatottságát az előző hónaphoz képest.

A legnagyobb növekedést azonban a kisebb baloldali pártok érték el a pártválasztók körében, közülük is elsősorban a Demokratikus Koalíció, amely az áprilisi 5 százalékról 8 százalékra növelte népszerűségét májusra. Gyurcsány Ferenc pártját a sorrendben az LMP (5 százalék) és az Együtt (3 százalék) követi. 1-1 százalékos támogatottságot tudhat maga mögött a Magyar Liberális Párt és a Párbeszéd Magyarországért - utóbbi népszerűsége májusban először érte el a mérhető szintet.

A Republikon Intézet azt is kutatta, hogy a választók milyen kormányt szeretnének a következő választás után. A pártválasztók csoportján belül 41 százaléknyian vannak, akik a Fidesz további kormányzását preferálják, míg 33 százaléknyian egy baloldali és liberális pártok alkotta kormányt látnának szívesen. A baloldali és liberális pártok ezzel nagyot léptek előre, egy hónappal korábban ugyanis a megkérdezetteknek csak 25 százaléka látta volna őket kormányzati szerepben.

A nem, életkor, végzettség és településtípus szerint reprezentatív kutatást a Republikon Intézet 1000 fős mintán végezte május utolsó hetében.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.