brusszel


A Fidesz nagyon beszólt Gyurcsányéknak

Figyelő Online
2016.06.27  15:14   
mail
nyomtatás
A kereszténydemokrata Hollik István szerint Gyurcsány Ferenc minden eszközt bevet, hogy megakadályozza a kényszerbetelepítés elleni népszavazást, az ellenzéki politikus és pártja Brüsszel magyar hangja.

A kormánypárti politikus a Fidesz és a KDNP véleményét ismertetve hétfőn az MTI-nek azt mondta: Gréczy Zsoltnak, a Demokratikus Koalíció szóvivőjének a nyilatkozatából egyértelműen kiderült, Gyurcsány Ferenc minden eszközt bevet, hogy megakadályozza a kényszerbetelepítés elleni népszavazást. Kiemelte: ahogy Brüsszel, úgy Gyurcsány Ferenc is bevándorláspárti politikát folytat.

A kormánypártok úgy gondolják, egy demokrata nem tiltakozhat egy népszavazás ellen - tette hozzá, hangsúlyozva: a népszavazás a demokrácia egyik legfontosabb alappillére.
Kitért arra is, hogy Gyurcsány Ferenc és pártja egyértelműen Brüsszel magyar hangja, Brüsszel bevándorláspárti politikáját képviseli.

Hollik István rámutatott: ez a brüsszeli bevándorláspárti politika sodorta bajba Európát, és erre volt válasz a brit népszavazás. A britek ugyanis nem kérnek egy olyan Európából, ahol nem hallgatják meg az emberek véleményét.

A Fidesz-KDNP ezért azon a véleményen van, hogy az uniónak, a szervezet vezetésének és az intézményrendszerének is változnia kell, ez volt a legerősebb üzenete a brit népszavazásnak. A brüsszeli elitnek is meg kellene hallania a nép hangját, és a magyarok abban érdekeltek, hogy az uniót belülről reformálják meg. Eszünk ágában sincs kilépni az unióból, abban vagyunk érdekeltek, hogy az uniót jó irányba vigyük - fogalmazott a kereszténydemokrata politikus.

Hétfőn Gréczy Zsolt, a Demokratikus Koalíció szóvivője arra szólította fel Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy hagyjon fel az "EU-ellenes politikájával" és fújja le az őszre tervezett kvótareferendumot, mert a népszavazással Magyarország is kívül találhatja magát az Európai Unión.

Fodor Gábor, a Magyar Liberális Párt elnöke pedig azt várja miniszterelnöktől, adjon egyértelmű választ arra a kérdésre, hogy ki akar-e lépni az Európai Unióból.

Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.