brusszel


"Nincs ok a hisztériára" - Obama nyilatkozott a Brexitről

Figyelő Online
2016.06.28  18:20   
mail
nyomtatás
Barack Obama amerikai elnök az amerikai közszolgálati rádiónak (NPR) adott kedd reggeli interjújában óvatosságra intette a nemzetközi közösséget, azt mondta, hogy nincs ok a "hisztériára", nem szabad túlértékelni az Egyesült Királyság várható kilépését az Európai Unióból.
Obama szerint a britek döntésének egyáltalán nem lesznek "katasztrofális" következményei. "Szerintem a legjobb, ha úgy tekintünk erre, hogy megnyomták a szünet gombot a teljes európai integráció folyamatán" - fogalmazott az elnök.
Az elnök a Brexit következményeit "nem túlozná el ". Kifejtette: "a Brexitről szóló népszavazás után kis hisztéria alakult ki, mintha a NATO eltűnt volna, a transzatlanti szövetséget feloszlatták volna, és mindenki visszavonult a maga vackába. De nem ez történik" - szögezte le Barack Obama, aki egyébként mindig is nyíltan támogatta az Egyesült Királyság bennmaradását az Európai Unióban.

Megítélése szerint a szigetországi voksolás eredményének magyarázata abban rejlik, hogy "az Európai Unió valószínűleg gyorsabban haladt, mint kellett volna" és "megfelelő konszenzus nélkül".
"Azt gondolom, hogy elkövetkezik a pillanat, amikor egész Európa azt mondja: szusszanjunk egyet és nézzük meg, hogyan őrizhetjük meg nemzeti identitásainkat, hogyan őrizhetjük meg az integráció előnyeit, és hogyan kezeljük választóink frusztrációját" - fejtegette Obama.

Az elnök - ahogy a múlt héten, rögtön a brit eredmények nyilvánosságra hozatala után - ezúttal is fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy az amerikai-brit kapcsolatok nagyon fontosak. Norvégiával példálódzott: "emlékezzünk csak, hogy Norvégia nem tagja az Európai Uniónak, de Norvégia az egyik legszorosabb szövetségesünk" - szögezte le az Egyesült Államok elnöke.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.