brusszel


Zöld lámpa az MKB eladásának

Figyelő Online - Brückner Gergely
2016.06.29  12:20   
mail
nyomtatás
Pillanatokon belül kihirdethetik: sikerült az MKB-tranzakció. A korábban ismert tulajdonosi struktúra azonban csak átmeneti lesz, hamarosan a munkavállalók szervezete is viszonylag komoly részesedést vehet a bankban. De vajon kiderül-e valami arról, hogy kik adták össze a vételárat?
Hamarosan felszállhat a fehér füst. Információink szerint ugyanis véglegessé vált az MKB eladási folyamata. Az eredeti menetrend szerint holnap, azaz június 30-án kell zárulnia a closingnak és nincs arról tudomásunk, hogy Brüsszel bármilyen tekintetben piros lámpát villantott volna a folyamat elé. Bár menet közben változtatni kellett a deal egyes elemein, de ahogy egyik forrásunk fogalmazott, „most már igazi pénz van a befektetők mögött", ami vélhetően arra utal, hogy az alapítványi források még áttételesen sem kapnak szerepet a tranzakcióban. De vajon ki adta a magántőkealapokba a pénzt? Könnyen lehet, hogy erről is érkeznek a következő napokban információk, de ha nem, akkor a Figyelő jövő csütörtöki, következő számában biztosan megpróbálunk néhány tulajdonnévvel közelíteni.

A tőzsdére lépésig tartó mesterterv szerint egyre szórtabbá válhat az MKB tulajdonosi struktúrája. Mint azt elsőként a Figyelő megírta, majd az MKB és az MNB hivatalosan is megerősítette, a mostani deallel a következő tulajdonosok lépnek színre, a magyar METIS 45 százalékkal, a nemzetközi hátterű Blue Robin 45 százalékkal és a Pannónia Nyugdíjpénztár 10 százalékkal. Ez azonban egy erősen átmeneti felállás lesz, ami után első körben a menedzsment, vagyis kicsit szélesebben értelmezve az MKB munkavállaló vehetnek egy jelentős, de kisebbségi pakettet, majd ha sikerül megállapodni a bankkal, akkor az EBRD is beléphet a tulajdonosok közé.

Információink szerint holnap ülésezik a Pénzügyi Stabilitási Tanács (PST), nem zárható ki, hogy a testület már az MKB eladásának végső lezárását is tárgyalja.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék: MKB

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.