brusszel


Így működik a demokrácia!

Figyelő Online - Zentai Péter
2016.07.07  06:09   frissítve: 2016.07.05 10:47
mail
nyomtatás
A brit vezetés minden kockázatra felkészült, szükség esetén adót emel és radikális költségvetési megszorításokat léptet életbe. Az elsődleges cél az EU-val lefolytatandó kilépési tárgyalások sikere. Ez azonban a következő kormány feladata lesz – nyilatkozta lapunknak az Egyesült Királyság budapesti nagykövete.

A britek uniós népszavazását megelőzően nagy nyilvánosság előtt azt mondtam, hogy ha brit polgár lennék, akkor a maradás mellett voksolnék, ám magyarként és európai-ként inkább azt akarom, hogy Nagy-Britannia távozzon az Európai Unióból. Abban reménykedem, hogy a kilépés olyan sokkhatást vált ki, hogy az jó irányba tereli a dolgokat Európában. Mit szól ehhez?

– Megvallom, eddig csak olyan magyarokkal találkoztam, akik...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2016/27 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.