brusszel


Obamát okolják a rendőrök elleni támadásokért

Figyelő Online
2016.07.10  09:46   
mail
nyomtatás
William Johnson, az amerikai rendőrszervezetek szövetségének vezetője szerint az Egyesült Államokban "háború folyik a rendőrök ellen", és ezért ő Barack Obama elnököt okolja több republikánus politikushoz hasonlóan.
William Johnson a Fox televízió egyik műsorában beszélt erről, amikor arról kérdezték, hogy vajon a rendőrök nem váltak-e egyre inkább célpontokká.

"Abszolút így van. Háború folyik a rendőrök ellen és az Obama-kormányzat ebben a háborúban Neville Chamberlainként viselkedik" - válaszolta.(Neville Chamberlain brit konzervatív kormányfő volt 1937 és 1940 között, az 1938-as müncheni egyezmény egyik aláírója.) William Johnson hosszasan fejtegette, hogy miben tartja felelősnek az Obama-kormányzatot. Szerinte a szövetségi szervek és minisztériumok - kivált az igazságügyi tárca - mindig enyhíteni akarják a feszültségeket, kisebbítik az erőszakos bűncselekmények jelentőségét. Eddig soha nem ítélték el a "Fekete életek számítanak" nevű civil mozgalmat, amely nyíltan rendőrök megtámadására és megölésére szólít fel, és közben az ország gondjaiért a rendőrséget hibáztatja. Johnson szerint ez is hozzájárult ahhoz, hogy olyan légkör alakuljon ki, amelyben megtörténhetett a dallasi tragédia.

Az Obama-kormányzatot és személy szerint Obama elnököt is éles bírálatok érik a dallasi rendőrgyilkosság óta. Republikánus politikusok egész sora bírálja őt.
Arkansas állam volt kormányzója, Mike Huckabee - szintén a Fox televízióban - arról beszélt, hogy a dallasi vérengzés másnapján szívesebben látott volna Obamától olyan beszédet, amilyet Ronald Reagan elnök mondott a Challenger légikatasztrófája után 1986-ban. "Az elnöknek olyan beszédet kellene mondania, amelyben arra emlékeztet, ami összeköt és nem elválaszt bennünket" - fogalmazott Huckabee.

Newt Gingrich, a képviselőház volt republikánus elnöke, akit gyakran emlegetnek Donald Trump lehetséges alelnökjelöltjeként, arról beszélt, hogy Obama kudarcot vallott az ország egyesítésében. "Az elmúlt napok szörnyűségesek voltak Amerika számára, és ennek végre rá kell ébresztenie bennünket arra, hogy valami mélységesen elhibázott és rossz ebben az országban. Tisztességes és nyílt párbeszédre van szükség, vagy a dolgok még rosszabbra fordulnak" - hangsúlyozta Gingrich.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.