Mateus Morawiecki fejlesztési miniszter, aki egyben miniszterelnök-helyettes is, a Visegrádi Csoport gazdaságért felelős tisztségviselőinek varsói találkozóján foglalta össze a lengyel célkitűzéseket. Az innováció, a start-up vállalkozások ösztönzése, a kohéziós politika és az EU egységes belső piaca lesznek azok a legfontosabb témakörök, amelyeket Lengyelország a Visegrádi Csoport soros elnökeként elő kíván mozdítani.
Varsó július 1-én vette át a Visegrádi Csoport (V4) soros elnöki tisztségét. A Csoport tagjai Lengyelország, Magyarország, a Cseh Köztársaság és Szlovákia. A tárgyalásokon részt vettek a bolgár, a horvát, a szlovén és a román kormányzat képviselői is.
"Célunk, hogy a V4 tagországai számára egy széles együttműködési platformot hozzunk létre. Tudom, hogy cseh és magyar barátaink hasonló véleményen vannak” - mondta Mateus Morawiecki.
Elmondta azt is, hogy Lengyelország hozta létre a start-up vállalkozók támogatására szolgáló legnagyobb Közép-európai pénzügyi alapot, amely 3,5 milliárd zloty közpénzt és 3,5 milliárd zloty magánforrást, kockázati tőkét tartalmaz. „Úgy vélem, ez egy megfelelő intézmény a start-up vállalkozások érdeklődésének felkeltésére, nem csak Lengyelországból, hanem egész Közép-Európából”.
(1 zloty= 71,32 Ft)
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.