Se értelme, se realitása nem nagyon van egy önálló európai hadseregnek. A csehek és a lengyelek egyre erősebb NATO-pozíciókat töltenek be.
">ORBÁN EGYSÉGES EURÓPAI HADERŐT SZERETNE
Se értelme, se realitása nem nagyon van egy önálló európai hadseregnek. A csehek és a lengyelek egyre erősebb NATO-pozíciókat töltenek be.
Valóban szükség lenne egy „európai” hadseregre, amelynek a létrehozására állítólag már titkos terveket kovácsolnak? A válasz bonyolult, mert az EU-integráció megtorpanása, a szervezet válságjelei torzítják magát a problémát, még inkább a megoldási módjait. Az európai hadsereg magja már létezik, elvben másfél millió katona tartozik ide, ez több, mint az Egyesült Államok fegyveres erőinek a létszáma. Ám sem hatékonyság, sem szervezettség...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2016/32 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.