brusszel


Még mindig a saját lakás a menő

Figyelő Online
2016.08.18  10:29   
mail
nyomtatás
A lakásbérlés még mindig nem olyan népszerű hazánkban, mint a nyugat-európai országokban, de egyre inkább teret nyer. A bérelt lakásban élők aránya Budapesten a legnagyobb - írja a potfolio.hu.
Magyarországon a nyugat-európai országokhoz képest még mindig sokkal kevesebben bérelnek lakást, a többség saját tulajdonú ingatlanban él. Ennek ellenére a lakásbérlés nálunk is egyre elfogadottabbá válik.

Míg 2011-ben még csak az ország népességének 8 százaléka lakott bérelt lakásban, addig 2015-re ennek aránya 11 százalékra nőtt. Országrészenként és társadalmi csoportonként természetesen ebben is nagy eltérések vannak, valamint azt sem szabad elfelejteni, hogy a bérléseken belül meg kell különböztetni a piaci alapú magánbérletet és a szociális alapon működő önkormányzati bérlakást is - olvasható a portfolio.hu elemzésében.

Budapest: nem meglepő

Budapesten a legnagyobb a bérelt lakásban élők aránya. A fővárosban élők 11 százaléka magánbérleti konstrukcióban bérli lakását, ami mellett a lakosság további 6 százaléka önkormányzati bérlakásban él. Összességében tehát a fővárosban élők 17 százaléka, azaz minden hatodik lakos bérelt lakásban él  - olvasható a portfolio.hu cikkében. Ha a százezer főnél népesebb megyeszékhelyeket nézzük, valamivel kisebb ennek aránya, ott 10 százalék választja a magánbérletet, 5 százalék az önkormányzati bérlakásokat. Tovább haladva a kisebb népességű városok felé egyre kevesebben bérelnek lakást és egyre többen élnek saját tulajdonú ingatlanban. Míg a közepes méretű 30-50 ezer fős városokban majdnem minden tizedik, addig a 10 ezer főnél kisebb városokban csak mind huszadik ember él bérelt lakásban. Ami pedig az ezer főnél kisebb községeket illeti, az ott lakók mindössze 3 százaléka bérli lakását.

Kapcsolódó cikkek
portfolio.hu
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.