Ónodi-Szűcs Zoltán hozzátette, a béremelés több nint 97 ezer munkavállalót érint, ugyanakkor 11 ezer dolgozó átsorolása nem történt meg, így még nem az emelt bér szerepel a bérszámfejtésükben. Erre a korrekcióra szeptember 30-ig van lehetősége az intézményeknek - hívta fel a figyelmet. Az államtitkár elmondta, az orvosoknál a mozgóbér aránya a teljes bértömegen belül nagyjából 35 százalék, a szakdolgozóknál 23-24 százalék körül mozog, ezért is fontos, hogy ez a bérelem is emelkedik.
A szakorvosok, gyógyszerészek alapbére szeptember 1-jétől 107 ezer forinttal emelkedik, majd jövő év november 1-jétől további 100 ezer forinttal. A szakdolgozók alapbére átlagosan szeptember 1-jétől 26,5 százalékkal, majd jövő év novemberétől 12 százalékkal, 2018-2019-ben további 8-8 százalékkal nő.
Ónodi-Szűcs Zoltán arról is beszélt, hogy jövő novemberre Magyarországon az ágazati bérek a visegrádi négyek átlagán lesznek, ugyanakkor nemcsak a béremeléssel, hanem a "vállalati kultúra" megváltoztatásával lehetne itthon tartani az orvosokat, szakdolgozókat. "Fel kell számolni a feudalisztikus viszonyokat" - jelezte.
Beszélt arról is, hogy szeretnék a kompetenciahatárokat megváltoztatni, így sok olyan ellátási feladatot, amit ma az orvos végez, a jövőben végezhetné felsőfokú diplomával rendelkező szakdolgozó is. Ha azt akarjuk, hogy az orvosok terheltsége csökkenjen, akkor erre mindenképpen szükség van - tette hozzá Ónodi-Szűcs Zoltán.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.