A matek nem mindenható
KÖZGAZDASÁGTAN
Figyelő Online
- Dózsa György
2016.12.15 06:02 frissítve: 2016.12.13 12:10
Paul Romer, a Világbank nemrég kinevezett közgazdásza követ dobott a langyos tóba: a matematika nem univerzális eszköz, önmagában nem tárja fel a világegyetem összefüggéseit.
A történet úgy kezdődött, hogy Romer, aki a New York-i Egyetem közgazdászprofesszora volt korábban, elhatározta, hogy ír egy cikket arról, milyen csodás eredményeket ért el tudományága a gazdasági növekedés hajtóerőinek megértésében. Aztán amikor elkezdte összeszedegetni az íráshoz az anyagot, úgy érezte: nem tud teljes szívvel eredeti elképzelése mögé állni. Egyfelől a világgazdaság sem növekszik olyan jaj de fényes tempóban, másrészt a kollégái ál...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2016/50 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.