brusszel


Indul a startup-verseny!

Figyelő Online
2017.01.04  13:33   
mail
nyomtatás
Feltörekvő vállalkozók jelentkezését várja az ötödik BE SMART startup versenyre a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK), a győztes projekteket a Düsseldorfi Magyar Start Up Eventen és a think.BDPST keretében mutathatják be az ötletgazdák - közölte a BVK MTI-vel kedden.

A kétfordulós versenyre olyan innovatív vállalkozások jelentkezését várják február 10-ig, amelyek a piacra lépés fázisán már túl vannak, vagy legalább prototípussal rendelkeznek.

A közlemény szerint a smart city (okosváros) és mobilitás témában kiválasztott 10 startup egy-egy képviselője részt vehet március 28-án a Düsseldorfi Magyar Start Up Eventen, amely elsősorban a magyar startupokat segíti abban, hogy a német piacra léphessenek. A rendezvényen a feltörekvő vállalkozóknak lehetőségük lesz az egyedi bemutatkozásra az észak-rajna-vesztfáliai régióban jelen lévő és más német nagyvállalatok innovációs vezetői és befektetői előtt.

A jövő munkahelyei, a jövő oktatása, egészségügyi innováció és mesterséges intelligencia témákban kiválasztott 10 startup március 30. és 31. között a think.BDPST kísérő rendezvényén, a Startup Corneren is bemutatkozhat, ahol a résztvevők nemzetközi és hazai szakemberek, befektetők és nagyvállalatok innovációs vezetői előtt ismertethetik vállalatukat.

A BVK a nyertes startupok részére mentorálást nyújt, hozzájárul ismertségük növekedéséhez, információkkal látja el őket a hazai és a nemzetközi startup világ aktuális eseményeiről, további rendezvényen való megjelenési lehetőséget biztosít számukra - áll a közleményben.

A BVK ezúttal a Düsseldorfi Magyar Főkonzulátussal, a think.BDPST-el és a Vodafone Deutschlanddal együttműködve hirdeti meg a versenyt.
Szalai Piroska, a BVK kuratóriumi elnöke korábban elmondta: a BE SMART versenyeken már 85 startup vett rész, amelyek közül a közalapítvány 19 győztesnek tudott külföldi bemutatkozási lehetőséget biztosítani.

Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200