Európa legnagyobb korrupciós botránya?
A 4-es metró és az OLAF
Figyelő Online
2017.02.02 06:12 frissítve: 2017.01.31 13:57
Lapunk több forrásból származó értesülései alapján kirajzolódnak a négyes metró ügyében az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) által feltárt mintegy 167 milliárd forintos visszaélés részletei. A legnagyobb összegek a Siemens és az Alstom szerződéseihez kötődnek, de a megkötött 100 kontraktusból közel 60 esetében emelt kifogást az OLAF.
Rengeteg találgatás látott napvilágot az utóbbi két hétben a négyes metró körüli visszaélésekkel foglalkozó OLAF-jelentés tartalmáról. Volt olyan megszólaló, aki a dokumentum létezésének tényét is kétségbe vonta, miközben kormányzati vezetők egészen sok számot és részletet megosztottak a közvéleménnyel. Lapunk különböző forrásokat felhasználva járt utána a tényeknek, így sikerült megalapozott képet kialakítanunk a dokumentum tartalmáról. Lássuk...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2017/5 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.