A privatizáció 2007-ben történt meg, és a felek később összevitatkoztak azon, hogy az olaszoknak a szerződés értelmében mennyi pénzt kell még fizetniük. A román számvevőszék 2012-ben állapította meg, hogy az olasz vállalat nem teljesítette maradéktalanul a privatizációs szerződésben vállalt kötelezettségeit. A román hatóságok ezt követően fordultak a párizsi nemzetközi kereskedelmi kamarához.
Az Enel csak 300 millió eurót lett volna hajlandó kifizetni, a román hatóságok viszont 521 millió eurót követeltek. A kereskedelmi kamara végül 401 millió euróban állapította meg a részvénycsomag értékét.
Az Enel kedden közleményben megerősítette, hogy megkapta a párizsi nemzetközi kereskedelmi kamara döntését, amit tiszteletben fog tartani. A Bukarestet képviselő ügyvédi iroda közleményében kifejtette, nemzetközi pereskedésben román félnek még soha nem ítéltek meg ekkora összeget.
Románia két pert is indított a párizsi nemzetközi szervezetnél az Enel ellen. Az elsőt tavaly júliusban elvesztette, miután 834,2 millió euró és 378,6 millió lej kártérítést követelt az olaszoktól állítólagos beruházási kötelezettségek elmulasztása miatt. Az eljárás nyomán akkor Romániát 1,5 millió euró perköltség kifizetésére kötelezték.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.