A második helyre Nagy-Britannia került 179 milliárd dollárral, amit elsősorban három nagy vállalatfelvásárlási ügylettel sikerült elérnie. A lista harmadik helyén Kína állt tavaly 139 milliárd dollárral. A további sorrend: Hongkong (92 milliárd dollár), Szingapúr és Brazília (50-50 milliárd dollár), Franciaország és Hollandia (46-46 milliárd dollár), Ausztrália (44 milliárd dollár), valamint India (42 milliárd dollár).
Az Európába irányuló közvetlen külföldi tőkebefektetés tavaly 29 százalékkal, a fejlődő ázsiai és csendes-óceáni térségbe 22 százalékkal, Latin-Amerikába és a karibi térségbe 19 százalékkal, Afrikába pedig 3 százalékkal csökkent.
Idén a globális FDI akár 10 százalékkal is nőhet a jelentés összeállítói szerint, akik ezt a véleményüket arra várakozásra alapozzák, hogy 2017-ben élénkül a globális gazdaság és nőnek a nyersanyagárak. A bizonytalansági tényezők közé sorolták ugyanakkor Donald Trump amerikai elnök gazdaságpolitikáját és annak hatásait, valamint azt, hogy miként történik Nagy-Britannia kiválása az EU-ból.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.