Megtámadott környezetvédelem
VERESPATAK
Figyelő Online
- Bucsky Péter
2017.02.23 06:42 frissítve: 2017.02.22 11:18
Az erdélyi településre tervezett veszélyes cianidos bányászat ellehetetlenülése miatt 4 milliárd dollárra perli a román államot egy homályos hátterű kanadai csoport. Immár az észak-amerikai országgal kötött szabad kereskedelmi egyezményre is hivatkoznak.
A kanadai bányatársaságok Európában is igen aktívak. A Gabriel Resources nevű cég a Verespatakra tervezett külszíni bányában kitermelt kőzetből nátrium-cianiddal akarta kioldani az aranyat és az ezüstöt. Magyarországon mindenki jól tudja, milyen kockázatokkal jár ez az eljárás. A 2000-es tiszai cianidszennyezésben nemcsak a pusztítás volt borzasztó, de az ausztrál és román tulajdonosok nem álltak helyt az Aurul által okozott károkért. A jogerős ítélet ellen...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2017/8 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.