brusszel


Hódít a tenyérnyi számítógép

Figyelő Online - Devecsai János
2017.03.09  06:14   frissítve: 2017.03.07 14:08
mail
nyomtatás
A televíziók okosítására és a robotok programozására is használható Raspberry Pi-kből már több mint 10 millió darabot adtak el.

A hobbifejlesztőknek február 28-a piros betűs ünnepnap volt: a miniszámítógépek koronázatlan királyának, a Raspberry Pi-nek (vagy ahogy itthon szokás nevezni: a „málna PC-nek") megjelent az új verziója, a Zero W. Aki nem követi napi szinten az informatika világát, az most minden bizonnyal értetlenül fogadja a hírt. Miről is van szó? Egy tenyérnyi gép, amelynek a teljesítménye nagyjából azon a szinten van, mint az évtizedes asztali számítógépeké, mostantól...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2017/10 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Házat nyomtatással!

A 3D-s nyomtatókkal egyre többet kísérleteznek immár az építőiparban is.

Kabátba költöző kütyük

Az IT és a ruhaipar találkozása

Itt a digitális káosz?

Az alkalmazások robbanásszerű megjelenésével és a telefonok tárolókapacitásának növekedésével egyre nagyobb körülöttünk a digitális zűrzavar.

top200